Napisz sobie obraz! Warsztaty z autorką kryminałów Martą Matyszczak

Napisz sobie obraz! Warsztaty z autorką kryminałów Martą Matyszczak

25/09/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

Czy zastanawiasz się czasem, co wydarzyło się przed sceną pokazaną na obrazie? A może zachodzisz w głowę, jak się potoczyły losy postaci, na nim przedstawionych?

mmZapraszamy na jedyne w swoim rodzaju podsumowanie wystawy! Wśród obrazów Emila Brzeziny, barwnych i intrygujących, pulsujących życiem i humorem, uczestnicy warsztatów stworzą własne historie, dla których punktem wyjścia będą otaczające ich malowidła. A to wszystko pod okiem bestsellerowej pisarki, autorki wielu komedii kryminalnych, Marty Matyszczak. Jeśli kiedykolwiek namalowani bohaterowie zostali z Tobą na dłużej niż wizyta w muzeum, pora poćwiczyć wyobraźnię i stworzyć im alternatywne historie, stać się narratorem ich losów. Weź udział w warsztatach i poczuj satysfakcję z kreowania rzeczywistości!

Marta Matyszczak – urodziła się i mieszka w Chorzowie. Autorka cykli komedii kryminalnych „Kryminał pod psem” (11 tomów) i „Kryminał z pazurem” (3 tomy). Jej książki zawsze doskonale odzwierciedlają lokalny koloryt, ze szczególnym uwzględnieniem śląskiego. Instruktorka kreatywnego pisania, dziennikarka z wykształcenia. Ma w swoim dorobku także scenariusze fars teatralnych. Doskonale znana zabrzańskiej publiczności z festiwalu „Kryminalne zagadki Śląska” oraz spotkań autorskich w naszym mieście.

Dla kogo? Dla każdego! Jeśli chcesz spróbować swoich sił w pisaniu i tworzeniu historii i masz od 15 do 115 lat, te warsztaty są dla Ciebie! To wyjątkowa okazja, by podjąć próbę pisarską w malowniczej przestrzeni wystawy, swobodnej atmosferze, a przede wszystkim kierując się wskazówkami profesjonalistki.

Kiedy? 14 października (sobota), zaczynamy o godz. 10.00!

Gdzie? Muzeum Miejskie w Zabrzu ul. Powstańców Śląskich 3 – w przestrzeni wystawy Czuły narrator Emil Brzezina. Śląska (nie)codzienność w malarstwie naiwnym.

Koszt udziału: 10 zł / osoba, obowiązują zapisy: tel. 32 271 56 89 wewn. 26 mail: m.kotyczka@muzeumzabrze.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty towarzyszą wystawie Czuły narrator Emil Brzezina. Śląska (nie)codzienność w malarstwie naiwnym.