Noc Tańca 2022

Noc Tańca 2022

07/04/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 23 kwietnia 2022 /sobota/ godz. 18.00 na Noc Tańca 2022.

Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiono w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego działający pod auspicjami UNESCO, wybrany na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Każdego roku z okazji Dnia Tańca inny artysta związany z tą sztuką przygotowuje orędzie adresowane do tych, którzy uprawiają i kochają taniec. Jako obowiązującą datę tego święta ustalono 29 kwietnia, ale w MCK będziemy świętować już 23 kwietnia.

W programie:

 • Otwarcie Nocy Tańca – Przesłanie Nocy Tańca, prowadzenie: Nina Siwy
 • Sekcja taneczna MCK „
 • Stowarzyszenie MusicAll pod kierownictwem Bartosza Banasika, w programie kompilacja układów tanecznych ze spektakli Stowarzyszenia MusicALL; choreografia: Daria Resztak, instruktor/przygotowanie: Klaudia Kaczmarczyk, piosenki autorstwa Bartosza Banasika.
 • ODK RSM „Matecznik”: Promyczki, Mayday, Elviento
 • ODK RSM „Pulsar” – XDance – taniec młodzieżowy
 • Sekcja taneczna MCK „Taniec w Kręgu” – grupa taneczna „Tiri Tiri Tany” pod kierownictwem Eweliny Dąbrowskiej-Kuśnierz.
 • Sekcja taneczna MCK „Flamenco Inspired” pod kierownictwem Anity Sułkowskiej
 • „Indian Dance Group Natarang” – Zespół Tańca Indyjskiego NATARANG – spektakl tańca indyjskiego pod kierownictwem Korneli Musiałowskiej
 • „Natarang” z Chorzowa to grupa artystów zajmująca się promowaniem kultury Indii w Polsce. Prezentuje indyjski taniec klasyczny Kuchipudi, Odissi, taniec semi – klasyczny. Swoje umiejętności tancerze szlifują m.in. w Wielkiej Brytanii i Indiach. Grupa współpracuje z Indyjsko-Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Kultury. Prowadząc prelekcje i zajęcia warsztatowe chętnie dzieli się z innymi wiedzą o Indiach. Zespół na co dzień działa przy Klubie ChSM „Pokolenie” oraz przy Chorzowskim Centrum Kultury, gdzie prezentuje swoje spektakle, takie jak „Piękna i Bestia”, ”Romeo i Julia” czy „Pigmalion”. Zespół w styczniu 2023 roku będzie obchodził swoje 10-lecie, na które już teraz serdecznie zaprasza do Chorzowskiego Centrum Kultury!
 • Indian Dance Group Natarang:
  https://www.facebook.com/NatarangDanceGroup
  https://www.youtube.com/user/NatarangDanceGroup
 • Spektakl Gliwickiego Teatru Tańca – „The Mirror Reflection”
  Koncepcja, choreografia: Piotr Mateusz Wach
  Koordynacja wznowienia, przygotowanie: Paweł Tyszkiewicz
  Opieka artystyczna: Anna Hampel
  Obsada: tancerze Gliwickiego Teatru Tańca: Liwia Wiśniewska, Magdalena Pyzik, Maja Kozyra, Monika Skworc, Izabella Lasota, Julia Kulawik, Katarzyna Starościak, Weronika Sadza
  Premiera: 6.11.2019
 • Występy wszystkich grup Gliwickiej Pracowni Tańca (od najmłodszych po najstarszych)
  Wystąpią: MałeGTT, GTTwRuchu i AdepciGTT
  Zaprezentowane zostaną najnowsze choreografie zespołowe, solowe i duety, przygotowane przez Annę Hampel, Julię Kulawik, Zofię Kostrzewską, Pawła Tyszkiewicza, które przynoszą już pierwsze sukcesy na festiwalowych scenach. Oprócz tego w tym bloku Magdalena Pyzik i Monika Skworc z Gliwickiego Teatru Tańca wystąpią w premierowej choreografii Anny Hampel pt.: „Association of contradiction”. 
mck ruda

Bilety w cenie: 10 zł
REZERWACJA BILETÓW tel.: 32 248 62 40 i/lub 512 024 062, e-mail: bilety@mckrudasl.pl
KUP BILET ON-LINE na: www.mckrudasl.pl
Uwaga! W dniu imprezy kasa MCK czynna będzie do godz. 21.00

Zapraszamy!  

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty
ul. Piotra Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
Tel. 32 248 62 40
www.mckrudasl.pl