Nowy dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury

Nowy dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury

01/02/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Od 1 lutego br., Krystyna Jankowiak -Markwica, dotychczasowa Dyrektorka Bytomskiego Centrum Kultury, kieruje Wydziałem Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Natomiast Małgorzata Kamińska, była kierowniczka ds. Marketingu i PR oraz rzecznik prasowa, została Dyrektorką Bytomskiego Centrum Kultury.

Małgorzata Kamińska – dr nauk społecznych (doktorat ukończony z wyróżnieniem), kierownik działu Marketingu i PR, rzecznik prasowy i koordynator dostępności w Bytomskim Centrum Kultury. Pomysłodawczyni Bytomskiego Festiwalu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży BECEK CZYTA, koordynatorka projektu kulturalno-edukacyjnego „Her i his story”, koordynatorka widowiska multimedialnego „Tryptyk Powstańczy – Pamięć ziemi”. Doświadczenie zawodowe: wieloletni pracownik Radia Plus Śląsk/Agencja Programowo-Reklamowa „Gliwice-Plus” (dyrektor działu promocji) , współprowadząca audycje kulturalne, z-ca Dyrektora ds. Artystycznych w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, posiada doświadczenie urzędnicze (Główny Specjalista w Wydziale Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miejskiego w Zabrzu). Inicjatorka wielu akcji zewnętrznych (medycznych, społecznych, kulturalnych), kuratorka wystaw, w tym o charakterze historycznym (m.in. o Powstaniach Śląskich, Kresy Południowo – Wschodnie). Była wiceprezes Fundacji Stacja6, Członek Rady Fundacji „Pomagamy z uśmiechem”, sekretarz w Towarzystwie Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o/Zabrze, prowadząca akcje pomocy dla bezdomnych, była wolontariuszka medyczna w Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

Serdecznie gratulujemy!

Foto: BECEK