Życie od nowa

Życie od nowa

02/02/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 14 lutego 2022 /poniedziałek/ godz. 17.00 na spektakl teatralny ŻYCIE OD NOWA.

Jesień życia, podobnie ta kalendarzowa, mienić się może różnymi barwami – niestety nie zawsze tymi nasyconymi złotem i purpurą. Często w życie seniorów wkrada się szaruga – związana z gorszym samopoczuciem, świadomością upływającego czasu, a przede wszystkim samotnością. Czy tak musi być? Bohaterowie naszego spektaklu – babcia Halinka i dziadek Andrzej, wciąż tęsknią za bliskimi, których los zabrał już jakiś czas temu. Ogarnia ich nostalgia, tracą poczucie sensu życia… Na szczęście do akcji wkraczają wnuczki, które postanawiają, za pomocą koleżanek i kolegów swoich ukochanych dziadków, wskrzesić w nich dawną, dobrą energię, wigor i pogodę ducha.

Ciepły, pełen wzruszeń i dobrej muzyki spektakl w wykonaniu grup twórczych dla seniorów i młodzieży działających w MCK, nie tylko łączy pokolenia, ale także przywraca wiarę w to, że w każdej chwili można dokonać w swoim życiu istotnych zmian i zacząć je… od nowa.

Na spektakl zapraszają realizatorzy i wykonawcy:
Scenariusz i reżyseria: Anna Roszczyk
Choreografia: Ewelina Dąbrowska- Kuśnierz
Premiera: 14 lutego 2022

Występują:
Joanna Gieruszyńska, Dorota Książek, Kazimiera Podczaszy, Halina Solosz, Andrzej Gieruszyński i Andrzej Nenko z Teatru na „5”
Antoni Nocoń z grupy „Tiri Tiri Tany”
Jagoda Ksol i Nadia Marona z Teatru „Szarada”
zatańczą: Barbara Hauke i Henryk Jarosz z grupy tanecznej „Starszaki”, członkowie zespołów „Tiri Tiri Tany” i ”MusicALL” oraz Klaudia Kaczmarczyk i Filip Zaród ze Stowarzyszenia MusicAll
Piotr Białas – wokal
Natalia Siodłak – wokal
Wiktoria Siodłak – wokal
Denis Roszczyk – recytacja/wokal

mck

Bilety w cenie: 5 zł
REZERWACJA BILETÓW tel.: 32 248 62 40 i/lub 512 024 062, e-mail: bilety@mckrudasl.pl
KUP BILET ON-LINE na: www.mckrudasl.pl
Zapraszamy!  
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty
ul. Piotra Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
Tel. 32 248 62 40
www.mckrudasl.pl