Podróż o smaku gruzińskiego czaczapuri

Podróż o smaku gruzińskiego czaczapuri

11/10/2023 Wyłączono przez admin

Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia Czeladź zaprasza na kolejne spotkanie podróżniczo-turystyczno-kulturowe z tematycznym poczęstunkiem. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 26 października o godz. 17.30 w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia Czeladź.

galeria

Czym jest chaczapuri, a czym chinkali? Jak smakuje lobiani i czichirtma? Co łączy odległą, zaczarnomorską Gruzję z Polską? W jakim jeszcze innym języku niż gruziński można porozumieć się w sklepach, na targu czy najzwyczajniej w parku?

Pytań o gruzińską kulturę, historię, zabytki czy kuchnię można zadawać bez liku, a odpowiedzi bez wątpienia znajdziemy podczas kolejnego, siódmego już z rzędu, autorskiego spotkania turystyczno-kulturowego Marka Czekajskiego.

Tym razem prelegent zabierze nas do Kutaisi – czyli trzeciego największego miasta Gruzji. Poznamy wnętrza średniowiecznych cerkwi, zobaczymy dzienną i nocną panoramę miasta na tle Kaukazu Południowego, przejdziemy wszystkie (niemal) mosty na rzece Rioni…

Prowadzący opowie też o pięknie architektury miejskiej, gościnności Gruzinów, interesującej i niezwykle smacznej kuchni, spotkaniach z turystami z Polski, a także z bliskiej nam Słowacji czy Czech.

Serdecznie zapraszamy na prelekcję i pokaz zdjęć autora spotkań podróżniczych o Bałkanach, Dubaju, Cyprze czy Rumunii.”