Teatr w Rudzie Śląskiej – nabór do udziału w projekcie

Teatr w Rudzie Śląskiej – nabór do udziału w projekcie

11/10/2023 Wyłączono przez admin

Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej ogłasza nabór do udziału w projekcie TEATR W RUDZIE ŚLĄSKIEJ – KOMPLEKSOWY PROGRAM EDUKACJI TEATRALNEJ.

Zapraszamy osoby w wieku 7 – 99 lat do udziału w bezpłatnych warsztatach artystycznych odbywających się w obiekcie Śląskiego Teatru Impresaryjnego im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej (Nowy Bytom).

W ramach działań projektowych zapraszamy do udziału w tzw. mistrzowskich warsztatach obejmujących swoim zakresem różne formy i etapy pracy teatralnej.

Grupy Warsztatowe:

• ABC pracy na scenie (prowadzenie: Anna Białoń)

• Tworzenie instalacji z przedmiotów codziennego użytku (prowadzenie: Anna Białoń)

• Interpretacja piosenki aktorskiej (prowadzenie: Ilona Jagoda)

• Warsztaty z projektowania kostiumów (prowadzenie: Iga Słupska)

• Warsztaty z projektowania scenografii (prowadzenie: Iga Słupska)

• Warsztaty pisania scenariuszy (prowadzenie: Adam Wojtyszko)

• Warsztaty z pracy nad rolą (prowadzenie: Adam Wojtyszko)

• Elementarne zadania aktorskie (prowadzenie: Zbigniew Stryj).

Nie jest konieczne wcześniejsze doświadczenie sceniczne a jedynie dobre chęci.

Warsztaty, a potem wspólny spektakl finałowy, mają na celu pokazać uczestnikom na czym polega pełny proces pracy teatralnej, począwszy od zgłębienia tematu artystycznej wypowiedzi, po konkretne techniczne warsztaty. Grupy warsztatowe będą brały udział w blokach, które mają za zadanie odpowiednio przygotować i wyposażyć uczestników w narzędzia pracy na scenie oraz przygotować aktorów pod względem m.in. wokalnym, ruchu scenicznego, wymowy i interpretacji, pracując na konkretnym scenariuszu. Pragniemy aby uczestnicy wzięli udział w projekcie w sposób bardzo aktywny i mieli poczucie wspólnego tworzenia.

Założeniem projektu jest edukacja kulturalna poprzez doświadczanie teatru, przełamywanie barier w kontakcie ze sztuką, świadomy odbiór sztuki, kształtowanie preferencji artystycznych, formowanie gustów, umiejętności krytycznego formułowania opinii oraz budowanie kompetencji kulturowych odbiorców. Jest to projekt realizowany w ramach programu Edukacja kulturalna, który „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Jak się zgłosić?
– zapoznać się ideą przewodnią naszego projektu,
– wypełnić kartę zgłoszenia i dostarczyć do ŚTI lub przesłać na adres: sekretariat@teatrrudasl.pl
– przyjść na warsztaty.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15 października 2023! Nie zwlekajcie! Zapraszamy!

KARTA ZGŁOSZENIA – do pobrania na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl 

Więcej szczegółów i informacje:
Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej ul. P.Niedurnego 69, 41-709 Ruda Śląska, e-mail: sekretariat@teatrrudasl.pl, tel.: +48 32 248 62 40 wew.24, www.slaskiteatrimpresaryjny.pl