Powitanie lata w ŚTI

Powitanie lata w ŚTI

12/06/2024 Wyłączono przez admin

Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza na Teatralne POWITANIE LATA w ŚTI. W programie trzy spektakle z cyklu TYJATER PO NASZYMU, CZYLI PO ŚLĄSKU wg scenariusza, w reżyserii i z udziałem Zbigniewa Stryja.

sti

– – – – – – – – – –

21 czerwca 2024 /piątek/ godz. 18.00 SZERYF Z FRYN CITY, śląska komedia z… Dzikiego Zachodu
Uwaga! Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z aktorami.

„No to nom się poszczynściło – spadek to jes rzecz dość miło!”…. ale czy na pewno? I czy Teksas może równać się z Bykowiną, Wirkiem i Kochłowicami?

Stary kowboj John Bombon umiera, w testamencie zapisując swój saloon dwóm rodzinom – Ricie w Czerni z córką i siostrą oraz Siwemu Erwinowi z synami. Zaistniała sytuacja mocno frapuje Łoklanego Szeryfa, bo jak wiadomo: „Jedna familijo – baby! Drugo chopy – sztich do zwady!”. Energicznego przedstawiciela lokalnej władzy cechuje jednak nie tylko kabura nabita celnym koltem, ale także spryt. W myśl starej zasady „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”, obmyśla plan jak zyskać na rodzinnym sporze…

Zgodnie z przewidywaniami Szeryfa, wizje zwaśnionych rodów na prowadzenie odziedziczonego lokalu są zgoła odmienne… Rita marzy o restauracji, w której na klienta czekać będą „dobre winko i żymloki.. i na mantle bydom hoki… Lojfry i na stołach kwiotki… ślydź solony, puding słodki”. Mężczyźni jednak obawiają się „babskiego” stylu – „kwiotki, deczki, gupie miny, czyste szklonki i gardiny.. co dwa dni pościyrej kurz, weź widołka i weź nóż” – postanawiają więc siłą przejąć saloon. „Baby” jednak są równie charakterne i nie zamierzają poddać się bez walki! Każdy jednak ma swoje słabości… Siwy Erwin jest znanym w całym Teksasie kowbojem, jednak z upływem lat na obczyźnie coraz bardziej tęskni za rodzinnym Śląskiem. A Szeryf – krok po kroku wcielając w życie swoje niecne zamiary nie przewiduje, że jego chytry plan może zostać zdemaskowany…

Baby, Chopy, Szeryf? Kto wyjdzie zwycięsko z tego konfliktu? W czyje ręce trafi saloon?

A może…. jak to często bywa – znowu wygra miłość? Kto spędzi los swój w habicie? I … skond się wzionły trzy afy na Fryncicie??

Występują: Anna Białoń, Joanna Romaniak, Nina Siwy, Jakub Podgórski, Zbigniew Stryj, Krzysztof Wierzchowski, Jan Woldan

– – – – – – – – – –
23 czerwca 2024 /niedziela/ godz. 12.00 MAŁO SZCZIGA Z KARMAŃSKIEGO, spektakl familijny

Nuda to okropna rzecz… a jeśli nudzi się dziecko, a do tego w wakacje, to już wszystkiego można się spodziewać…

Mało Szcziga, dziołszka z Karmańskiego, nudzi się zawsze. Bo tak ma. Rzadko bywa zadowolona i uśmiechnięta. Ale… lek na nudę, jakim jest przygoda, czai się za rogiem. A właściwie… w chlewiku, bo w nim mieszkają duszki… Mało tego, posiadają wehikuł czasu. To zaczarowany pojazd, którym można podróżować w przeszłość i w tajemnicze miejsca…

I tak dzieje się w naszej opowieści. Bajkowe postaci, niezwykłe osoby z kart historii, zaskakujące sytuacje, a do tego dużo humoru i piosenki. To bajka dla małych i dużych, osadzona w realiach śląskich. Opowieść, która w fantastycznych zdarzeniach, nienachalnie, przemyca wiedzę o naszej małej ojczyźnie. Z nutą nostalgii przywołuje, zapomniane często, śląskie skarby. Oj! Nudno nie będzie! Tego możecie być pewni.

Wspaniała obsada i realizatorzy, znani już z poprzednich produkcji ŚTI, gwarantują dobrą zabawę i miło spędzony czas w teatrze.

Wystąpią: Anna Białoń, Magdalena Chrostek, Agata Śliwa, Jakub Podgórski, Jan Woldan oraz gościnnie Zbigniew Stryj 

– – – – – – – – – –
23 czerwca 2024 /niedziela/ godz. 17.00 GITA STORY, śląska komedia muzyczna

Bynek to szczery, dobry ślonski synek. Zdzich, choć przybył z Łodzi, pracuje razem z Bynkiem, przyjaźnią się i rozmawiają wiele o życiu, w tym oczywiście – a jakże – o kobietach! Suwnicowo Gita wpadła Zdzichowi fest w łoko… ale czy chłopak spoza Śląska ma u niej szanse? I czy intencje Zdzicha są naprawdę szczere? Gita także szuka miłości, pod czujnym okiem kamratek z placu – Lusi i Kristy. No i jest jeszcze ojciec… Kogo on widziałby u boku swoij jedynej cery? Hanysa ze Rudy czy hoteloka z Łodzi? Warto dodać, że w rozwiązaniu tych wszystkich trudnych dylematów ważną rolę odegra… stracony lać. Zwłaszcza, że nawet na Janasa nie do sie kupić nowych!

Zapraszamy na pełną humoru śląską komedię muzyczną w reżyserii i według scenariusza Zbigniewa Stryja – popularnego aktora, reżysera, autora wierszy, piosenek i sztuk teatralnych. To ciepła, swojska opowieść o Śląsku, jego mieszkańcach i wartościach, opowiedziana przezabawnymi dialogami i piosenkami śląsko-polskimi. Zapraszamy na widownię – pomóżcie Gicie odnaleźć lać … no i właściwego szaca! 

Występują: Anna Białoń, Jolanta Niestrój-Malisz, Nina Siwy, Jakub Podgórski, Zbigniew Stryj, Jan Woldan

KUP BILET ON-LINE na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl
REZERWACJA – KASA biletowa tel. 32 248 62 40
UWAGA! Dla osób, które wybiorą się na trzy spektakle: „Szeryf z Fryn city” (21.06), „Mało Szcziga z Karmańskiego” (23.06) i „Gita story” (23.06) – bilety w opcji „Pakiet”. Szczegóły i sprzedaż w kasie ŚTI.

SZERYF Z FRYN CITY oraz GITA STORY:
– Bilety w cenie: 45 i 40 zł
– Bilety „pakiet”: 35 i 30 zł (sprzedaż wyłącznie w kasie ŚTI)
– Bilety grupowe (min. 10 osób) w cenie: 30 i 25 zł/os (sprzedaż wyłącznie w kasie ŚTI)
– Rudzka Karta Seniora: rabat 20 procent (sprzedaż wyłącznie w kasie ŚTI)
– Rudzka Karta Rodziny 3+: rabat 50 procent (sprzedaż wyłącznie w kasie ŚTI)
Uwaga! Promocje nie łączą się

MAŁO SZCZIGA Z KARMAŃSKIEGO
– Bilety w cenie: 30 i 25 zł
– Bilety „pakiet”: 25 i 20 zł (sprzedaż wyłącznie w kasie ŚTI)
– Bilety grupowe (min. 10 osób) w cenie: 20 i 18 zł/os (sprzedaż wyłącznie w kasie ŚTI)
– Rudzka Karta Seniora: rabat 20 procent (sprzedaż wyłącznie w kasie ŚTI)
– Rudzka Karta Rodziny 3+: rabat 50 procent (sprzedaż wyłącznie w kasie ŚTI)
Uwaga! Promocje nie łączą się

ZAPRASZAMY!

ŚLĄSKI TEATR IMPRESARYJNY im. Henryka Bisty
ul. P. Niedurnego 69  |  41-709 RUDA ŚLĄSKA
www.slaskiteatrimpresaryjny.pl