Projekt zrealizowano ze środków

Projekt zrealizowano ze środków

14/06/2024 Wyłączono przez admin

W czwartek, 20 czerwca o godz. 18.00 br. Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza na wernisaż wystawy prac Roberta Kukli zatytułowanej „Projekt zrealizowano ze środków”.

gsw

Artysta jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Zajmuje się malarstwem, scenografią teatralną, jest twórcą kilkudziesięciu murali,  prowadzi także zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Uczestniczył w ponad trzydziestu wystawach indywidualnych (m.in. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, w BWA Zamku Książ czy w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie) oraz w wielu wystawach zbiorowych. Na co dzień jest pracownikiem Świdnickiego Ośrodka Kultury na stanowisku instruktora d/s plastyki i fotografii, a także organizatorem i kuratorem wystaw, plenerów i warsztatów. Jest również Stypendystą Miasta Świdnicy (2008), laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy w Dziedzinie Kultury (2015) oraz I Nagrody na Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu.

 W Galerii Elektrownia Robert Kukla zaprezentuje  kilkadziesiąt prac malarskich, które łączy  inspiracja  lokalnością. Na ekspozycję złożą się  m.in obrazy z cyklu „Krzyże pokutne”, będące portretami tych średniowiecznych zabytków, licznie występujących na Dolnym Śląsku – miejscu zamieszkania autora. Tutaj jednak pozbawione zostały przez autora konotacji sakralnych czy historycznych, a stanowią prostą, abstrakcyjną formę przestrzenną. Znajdziemy też prace nawiązujące do folkloru –  kompozycje stworzone ze zdemontowanych palm wielkanocnych. Całość uzupełnią dwa autoportrety.

 Przed nami wystawa niejednorodna i zróżnicowana, efektowna wizualnie, a także intrygująca  kolorystycznie.

Będzie można ją oglądać do 14 sierpnia br.

http://galeria-elektrownia.czeladz.pl/