Poznaj program tegorocznej INDUSTRIADY

Poznaj program tegorocznej INDUSTRIADY

16/08/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Wreszcie nadszedł TEN dzień!

Już dziś – wszystkie programy, obiektów biorących udział w tegorocznej edycji INDUSTRIADY.

Koniecznie sprawdźcie, co tym razem w myśl motywu przewodniego ,,Po szychcie. Czas na fajrant!” przygotowało dla Was aż 40 obiektów Szlaku Zabytków Techniki i obiektów zaprzyjaźnionych! Gotowi na dzień pełen przygód, zabaw, niezwykłych opowieści i jak zawsze dobrej muzyki?

Przypominamy, że w tym roku spotykamy się 3 września. Czas zaplanować własną INDUSTRIADĘ!

Pełny program INDUSTRIADY 2022 dostępny TUTAJ.

Przypomnijmy, że INDUSTRIADA – święto Szlaku Zabytków Techniki to największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w naszej części Europy. Łączy obiekty Szlaku w ramach jednego, wspólnego celu i na niespotykaną skalę popularyzuje cenne, śląskie dziedzictwo kultury technicznej. Wydarzenie podkreśla wartość Szlaku jako markowego produktu turystycznego województwa śląskiego i jednego z wiodących produktów turystyki industrialnej na świecie. Udział w INDUSTRIADZIE to dla obiektów Szlaku wyjątkowa okazja, by jak najlepiej się zaprezentować, a dzięki temu – zaistnieć wśród mieszkańców województwa i gości z całego kraju. Z roku na rok, wyjątkowe atrakcje przygotowane w ramach INDUSTRIADY, przyciągają rosnącą liczbę uczestników – w 2021 roku było to prawie 51,5 tys. osób.

INDUSTRIADA jest imprezą ogólnodostępną. W ramach INDUSTRIADY w obiektach należących do Szlaku odbywają się specjalne wydarzenia tematyczne oraz zwiedzanie, często w promocyjnej cenie. Udział w INDUSTRIADZIE jest w dużej części bezpłatny.