Recytatorzy z Zabrza na podium!

Recytatorzy z Zabrza na podium!

11/05/2024 Wyłączono przez admin

„Sztuka słowa” w Zabrzu to jedna z tych dziedzin, którą chętnie zajmują się młodzi zabrzanie i zabrzanki!

Dość wspomnieć, że w eliminacjach miejskich Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych oraz w 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych, wzięło udział w tym roku 191 uczestników!!!

Takiego rekordu organizatorzy się nie spodziewali, ale jak zwykle podołali również temu wyzwaniu!

Ogólnopolskie Konkursy Recytatorskie, czyli tzw. OKR to konkurs, na który co roku czeka wielu młodych recytatorów i recytatorek. Dodatkową motywacją jest fakt, ze najlepsi wyłonieni w eliminacjach miejskich są reprezentantami naszego miasta w eliminacjach regionalnych, wojewódzkich, a nawet ogólnopolskich, pokonując niejednokrotnie ogromną konkurencję nie tylko z innych miast, ale i całego województwa.

W tym roku jurorzy wytypowali do eliminacji regionalnych w Katowicach 20 osób, z czego aż 12 zostało laureatami tychże eliminacji! Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej, Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 oraz  I Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu.

A to nie koniec! 5 z tych osób, osiągając najwyższe podium wzięło udział w eliminacjach wojewódzkich, konkurując z najlepszymi recytatorami z innych regionów Śląska. Byli to Piotr Orzechowski z I LO oraz wychowankowie MDK2: Vincent Kowalski, Kamil Teichman, Szymon Krasuski i Amelia Kolenda.

Efekty tych eliminacji poznaliśmy już w piątek 10 maja, zarówno Vincent Kowalski, jak i Piotr Orzechowski zdobyli I miejsce, i będą reprezentowali nasze województwo w spotkaniach finałowych turnieju recytatorskiego OKR w Ostrołęce, natomiast Amelia Kolenda w turnieju teatrów jednego aktora (również zdobywając I miejsce) będzie reprezentowała Śląsk podczas finału OKR w Słupsku.

Brawo młodzi recytatorzy i recytatorki! Jesteście dumą naszego miasta!

Trzymamy kciuki za spotkania finałowe!

AP
Foto
 ze strony organizatora eliminacji wojewódzkich – Regionalnego Instytutu Kultury im. W. Korfantego