Spotkanie autorskie: Anna Dudzińska

Spotkanie autorskie: Anna Dudzińska

13/11/2023 Wyłączono przez admin

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza 17 listopada (piątek) o godz. 17.30 na rozmowę o podróży, która zmieniała spojrzenie autorki na otaczającą rzeczywistość. Gościem spotkania będzie Anna Dudzińska.

becek

Autorka cztery lata spędziła w Dubaju. Owocem pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest książka „Dubaj. Miasto innych ludzi”, która jest jak baśń z tysiąca i jednej nocy. O dobrym, choć surowym władcy, który otworzył swój skarbiec przed poddanymi. O wieżowcach, które wyrosły w krótkim czasie w miejscu palmowych chatek. Książka, w której wizja utopijnego Dubaju zderza się z realnym światem.

Anna Dudzińska to śląska dziennikarka i reportażystka Radia 357. Słuchacze z pewnością mogą kojarzyć ją z audycji „Raport o stanie świata”. Jej radiowe reportaże uhonorowane zostały wieloma nagrodami (nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press). Uwielbia opowiadać o świecie tym dużym i tym mniejszym, o swoim rodzinnym Śląsku. Z czułością opisuje każde odwiedzone przez siebie miejsce m.in. ukochany katowicki Nikiszowiec.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2025653724464371/

Bilety w cenie 5 zł do kupienia w kasie BECEKu oraz na stronie: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/7279