Sukcesy zabrzańskiej Biblioteki

Sukcesy zabrzańskiej Biblioteki

13/10/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu odniosła kolejny sukces. Wygrywając trzy projekty pozyskała na ich realizację kwotę 85.900 zł.

  • 64 300 zł na projekt „Biblioteka dla wszystkich. Moje Miejsce” – projekt realizowany jest przez Fundację FRSI i finansowany przez Save the Children International.

„Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce” to projekt wpierający młodzież z Ukrainy i Polski w wyborze dalszej ścieżki edukacji lub kariery oraz integrację i nawiązywanie relacji – poprzez udział w zajęciach rozwojowych, organizowanych w bibliotekach. Wsparcie dotyczy również ukraińskich rodziców i opiekunów.  Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International. Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2023 – 2025.

  • 16 600 zł na projekt „Mój Iwaszkiewicz – Stawisko – Zabrze” – projekt jest realizowany dzięki darowiźnie Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej;
  • 5 000 zł na projekt „Wspólny stół – nasze życie na Rokicie” realizowany wspólnie z Radą Dzielnicy Rokitnica – Stowarzyszenie Rokitnica oraz Kartel Kulturalny w ramach programu Spójnik realizowanego w ramach starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Gratulujemy!