Światowy Dzień Turystyki w Zabrzu

Światowy Dzień Turystyki w Zabrzu

21/09/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

W najbliższą sobotę, 24 września, Zabrze włączy się w obchody Światowego Dnia Turystyki. Z tej okazji będzie można zwiedzić ciekawe miejsca w naszym mieście zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią, usłyszeć interesujące historie, a także wziąć udział w grze miejskiej.

Pierwszą z atrakcji tego dnia będzie spływ łodziami podwodną trasą Sztolni Królowa Luiza, który przewidziano na godzinę 9:50. O godzinie 10:00 i 11:15 na zwiedzających czekać będzie stadion Arena Zabrze. Na godzinę 10:15 przewidziano zwiedzanie Ratusza Miejskiego, natomiast godzinę później rozpocznie się spacer Śladami Donnersmarcków. Dodatkowo dla chcących  odkryć  tajemnicze  miejsca zabrzańskiego śródmieścia  przygotowana została Gra Miejska Tropem Tajemnic.

Szczegóły i zapisy telefoniczne lub osobiście (do 22.09.2022) w Punkcie Informacji o Mieście: ul. Powstańców 2a/1, tel: 32/ 271 72 76.

ŚŚwiatowy Dzień Turystyki (ang. World Tourism Day, WTD) to święto turystyki obchodzone corocznie 27 września, ustanowione przez wyspecjalizowaną organizację ONZ (UNWTO). Światowy Dzień Turystyki uchwalono decyzją tejże organizacji w 1979 roku, a pierwsze obchody odbyły się w 1980 roku pod hasłem „Tourism’s contribution to the preservation of cultural heritage and to peace and mutual understanding” („Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”). Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.