W Pociągu było wszystko!

W Pociągu było wszystko!

16/05/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

W słoneczną sobotę, 14 maja, po raz kolejny „Pociąg do książek” zatrzymał się na stacji w Parku 12C Sztolni Królowa Luiza. Było rodzinnie, gwarno i aktywnie. Oczywiście nie zabrakło wspaniałych książek i bohaterów popularnych opowieści dla dzieci. Dodatkową atrakcję stanowiły bezpośrednie spotkania z autorami książek dla dzieci – Grzegorzem Kasdepkę oraz Piotrem Sochą.

Dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogły otrzymać recepty na książki, pamiątkowe przypinki oraz własnoręcznie wykonać ekotorbę czy linoryt z podobizną Reksia. Niewątpliwie atrakcją była także możliwość porysowania i malowania wielkiego drzewa wraz z autorem książki „Drzewa”, Piotrem Sochą. Happening był również okazją do pogrania w gry znane naszym dziadkom, jak i rozgrywające się obecnie na placach zabaw.

Happening odbył się w ramach projektów „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę” oraz „Obecność słowa w Zabrzu”, dofinansowanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu i Sztolnia Królowa Luiza.

Więcej zdjęć znajdziesz w naszej GALERII.