XV Metropolitalne Święto Rodziny 2022

XV Metropolitalne Święto Rodziny 2022

16/05/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Natalia Kukulska w koncercie „Czułe Struny”, a także gościnnie: Kuba Badach i Katarzyna Moś będą gwiazdami koncertu inaugurującego tegoroczne XV Metropolitalne Święto Rodziny. Artystom towarzyszyć będzie muzyka wykonywana przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej prowadzoną przez Sławomira Chrzanowskiego oraz występy Nikoli Kołodziejczyk, Adama Sztaby i Pawła Tomaszewskiego. Artyści wystąpią na scenie Domu Muzyki i Tańca w niedzielę, 22 maja o godz. 17.00.

Pomysł MŚR powstał w 2007 roku podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym arcybiskupem Damianem Zimoniem do Rzymu z okazji 750. rocznicy śmierci św. Jacka, patrona Śląska. To właśnie wtedy Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza wraz ze śp. senator Krystyną Bochenek zainaugurowały Metropolitalne Święto Rodziny, które dzięki współpracy śląskich miast, organizacji oraz stowarzyszeń rozwija się i trwa do dziś. Tegoroczne święto obchodzone będzie pod hasłem „Rodzina – źródło pokoju”.

Tegoroczne obchody wypełnione zostaną wieloma spotkaniami, festynami, koncertami, piknikami i zabawami na wolnym powietrzu poświęconych idei rodziny. Szczegółowy program obchodów znajduje się na plakacie poniżej.

Więcej na temat Metropolitalnego Święta Rodziny znajdziesz TUTAJ.

mśr