Wernisaż wystawy malarstwa Michała i Krzysztofa Powałków

Wernisaż wystawy malarstwa Michała i Krzysztofa Powałków

06/04/2023 Wyłączono przez admin

Tuż po Świętach Wielkanocnych, w czwartek, 13 kwietnia br. Galeria Elektrociepłownia Czeladź serdecznie zaprasza na wernisaż  wystawy malarstwa Michała i Krzysztofa Powałków.

galeria

Michał Powałka jest absolwentem Wydziału Grafiki ASP w Katowicach o specjalności Projektowanie Graficzne w pracowni Ilustracji i rysunku użytkowego prof. Tomasza Jury (dyplom) oraz w pracowni malarskiej Zbigniewa Blukacza (aneks). Ukończył również roczne studia na Wydziale Grafiki w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi (projektowanie i fotografia).

Krzysztof Powałka ukończył Wydział Malarstwa ASP w Katowicach w pracowni prof. Zbigniewa Blukacza (dyplom) i w pracowni rysunku prof. Antoniego Cygana (aneks). Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej w specjalizacji szkło artystyczne (witraż). Obydwaj uczestniczyli w  wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Obrazy przez tworzone przez tych artystów są nowoczesne w formie, a zarazem tradycyjne w treści. Jako główny temat swojej sztuki obaj wskazują człowieka, jego wzloty i upadki. Ostatnim ich spektakularnym osiągnięciem artystycznym jest „Via Crucis” – będąca rezultatem trzech lat pracy Droga Krzyżowa namalowana dla  kościoła Zakonu Pijarów w Łowiczu. W  sposób unikatowy przedstawili w tym dziele kanoniczny motyw religijny, trafiając w gusta zarówno młodych, jak i starszych odbiorców sztuki.  Na czeladzkiej wystawie zobaczymy obrazy powstałe w ostatnich kilku latach działalności twórczej braci Powałków.

Początek: godz.18.00.