Z ukłonem dla Pań

Z ukłonem dla Pań

28/02/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 8 marca 2023 /środa/ godz. 18.00 na koncert „Z ukłonem dla Pań”. Wystąpią: grupa Two Generations Collective z gościnnym udziałem Marcina Jajkiewicza.

mck

Two Generations Collective ponownie na scenie MCK! Tym razem zespół wystąpi z gościem specjalnym. Wyjątkowy wokalista – Marcin Jajkiewicz wcieli się w największe gwiazdy światowych scen. Usłyszymy między innymi niezapomniane przeboje wykonywane przez Franka Sinatrę, Nat King Cola czy naszych rodzimych artystów jak Zbigniew Wodecki czy Andrzej Zaucha.

Wieczór z TGC i ich wyjątkowym gościem to doskonały pomysł na miłe spędzenie czasu z naszymi ukochanymi Paniami. Artyści z pewnością zadbają o to, żeby koncert stał się wspaniałym romantycznym prezentem dla wszystkich Kobiet obchodzących w tym dniu swoje święto.

Zagrają: Two Generations Collective w składzie:
Grzegorz Krause – trąbka
Marek Krause – gitara basowa, skrzypce
Mirosław Krause – fortepian
Mariusz Mączka – saksofony
Piotr Lipiński – perkusja

Gościnnie: Marcin Jajkiewicz – wokal

Two Generations Collecive to męska część muzycznej rodziny Krause – zespołu muzyków dwóch pokoleń, wykonujących własne interpretacje muzyki jazzowej i rozrywkowej, grający w składzie::
– Grzegorz – pedagog, aranżer oraz prelegent, absolwent Akademii Muzycznych w Katowicach i Wrocławiu, stypendysta Conservatorio Superior de Musica de Murcia w Hiszpanii, trębacz takich orkiestr jak: Polska Orkiestra Sinfonia Juventus czy Filharmonia Dolnośląska, obecnie koncertmistrz Opery Wrocławskiej, współtwórca licznych projektów kameralnych i orkiestrowych;
– Marek – skrzypek i basista, student wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, współtwórca licznych projektów orkiestrowych, kameralnych oraz jazzowych, a także współzałożyciel jazzowego sekstetu Wonky Town;
– Mirosław – akordeonista, twórca licznych muzycznych projektów, prelegent, miłośnik gry na fortepianie, pedagog, od 2007 r. dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Rudzie Śląskiej;
oraz ich przyjaciele:
– Mariusz Mączka – wszechstronny saksofonista jazzowy, pedagog, wnoszący do każdego muzycznego programu wiele ciekawych pomysłów;
– Piotr Lipiński – znakomity perkusista, pedagog, członek zespołu Donegal, inspirującego się muzyką celtycką.

W koncercie gościnnie zaśpiewa MARCIN JAJKIEWICZ – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym teatralnej nagrody im.Jana Kiepury „Najlepszy wokalista musicalowy 2020” oraz Złotego Pierścienia za najlepszego aktora 2020 r.

Aktor musicalowy, wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy. Dyplomowany instruktor wokalny. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale musicalu. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie wciela się w rolę Jean ValJeana w musicalu „Nędznicy”, Johna w „Miss Saigon” oraz Lwa Alexa w musicalu „Madagaskar”. Wieloletni artysta popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia?” oraz gość w programie Roberta Janowskiego „Gra muzyka”. Nazwany polskim Frankiem Sinatrą, koncertuje na scenach całej polski oraz za granicą. Pierwszy polski odtwórca roli Georga von Trappa w polskiej realizacji musicalu „Dźwięki muzyki”. Bajkowy Hans w super produkcji Disneya „Kraina lodu” (wokal). Wielokrotnie występował w mega koncertach Disneya w Tauron. Będąc wokalistą zespołu Button Hackers piosenką „Między nami”, wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym.

Brał udział w wielu prestiżowych koncertach takich jak: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, „Święta Święta 4″, „I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem”, „Dzień Kotana”, „Solidarni z Białorusią”, „Sportowiec roku 2011″ (na tym koncercie śpiewał również w duecie z Kayah). W wielu koncertach występował na jednej scenie m.in. z Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim, Marylą Rodowicz, Justyną Steczkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Ewą Bem, Marią Sadowską, Krzysztofem Krawczykiem. Został zaproszony do współpracy przez polską divę panią Grażynę Brodzińską z którą koncertuje w teatrach i filharmoniach na terenie całej Polski. Jest również wokalistą w zespole Marcina Wyrostka (laureata programu „Mam Talent”) „Tango Corazon”. We wrześniu 2022 roku wraz z córką Wiktorią nagrał piosenkę „Lecimy do nieba”, która jest singlem na płycie „Lecimy do nieba – Piosenki o św. Michale Archaniele”.

Bilety w cenie: 50 i 45 zł
Rudzka Karta Seniora: rabat 20 procent (sprzedaż wyłącznie w kasie MCK)

REZERWACJA BILETÓW tel.: 32 248 62 40 i/lub 512 024 062, e-mail: bilety@mckrudasl.pl
KUP BILET ON-LINE na: www.mckrudasl.pl
Zapraszamy!

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty
ul. Piotra Niedurnego 69  |  41-709 RUDA ŚLĄSKA
Tel. 32 248 62 40
www.mckrudasl.pl