Znamy już laureatów konkursów organizowanych w ramach XXIX Tygodnia Ziemi

Znamy już laureatów konkursów organizowanych w ramach XXIX Tygodnia Ziemi

29/04/2022 Wyłączone przez Maja Girycka

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu ogłasza wyniki konkursów organizowanych w ramach XXIX Tygodnia Ziemi:

Konkurs na plakat XXIX Tygodnia Ziemi

  • I nagroda – Martyna Stefanków, Szkoła Podstawowa nr 14 w Zabrzu;
  • II nagroda – Nelly Porąbka, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku;
  • III nagroda – Aleksandra Meus, X Liceum Ogólnokształcące w Katowicach;
  • IV nagroda – Sonia Orlikowska, Zespól Szkół nr 5 w Rudzie Śląskiej;
  • V nagroda – Lysytsia Yelzaveta, Szkoła Podstawowa nr 1 w Katowicach;
  • VI nagroda – Angelika Piazza, Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Gliwicach.

Konkurs poetycki „Chciałbym jeszcze więcej ptaków, drzew z ptakami”

W kategorii szkół podstawowych, klasy V-VIII

  • II nagroda Dominik Kubica, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mesznej;
  • II nagroda Inez Chrząszcz, Szkoła Podstawowa nr 38 w Bytomiu.

Wyróżnienia

  • Natalia Cieleban, Szkoła Podstawowa w Złochowicach;
  • Lena Krzejszczak, Szkoła Podstawowa w Lindowie;
  • Pola Kowalczyk, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 w Gliwicach.

W kategorii szkoły średnie:

  • II nagroda Martyna Chlebda, I Liceum Ogólnokształcące w Rudzie Śląskiej.

Wyróżnienia

  • Martyna Bałazy, I Liceum Ogólnokształcące w Rybniku;
  • Natalia Miśkiewicz, X Liceum Ogólnokształcące w Katowicach;
  • Magdalena Hoszek, I Liceum Ogólnokształcące w Rudzie Śląskiej.

Konkurs fotograficzny „Tu zaszła zmiana”

Nagrody:

  • I miejsce – Samuel Iwaszkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 7 w Czeladzi;
  • II miejsce – Nadia Strzelczyk-Stachura, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pyskowicach;
  • III miejsce – Bartosz Klonowski, Szkoła Podstawowa nr 21 w Rudzie Śląskiej;
  • IV miejsce – Szymon Jaremus, Zespół Szkół nr 3 w Zabrzu;
  • V miejsce – Wiktoria Duran, Technikum nr 5, Zespół Szkół Spożywczych w Zabrzu;
  • VI miejsce – Julia Mazur, Szkoła Podstawowa nr 21 w Rudzie Śląskiej;
  • VII miejsce – Aleksandra Skrzypiec, Szkoła Podstawowa nr 14 w Zabrzu;
  • VIII miejsce – Rafał Chinc, Szkoła Podstawowa nr 38 w Bytomiu;
  • IX miejsce – Gracjan Pieczko, Zespól Szkól nr 10, Technikum nr 7 w Zabrzu;
  • X miejsce – Emilia Skawęcka, I Liceum Ogólnokształcące w Rudzie Śląskiej;

Wyróżnienia:

  • Jakub Mucha, I Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie;
  • Anna Kołodziejczyk, Szkoła Podstawowa nr 3 w Łaziskach Górnych;
  • Zuzanna Mucha, Szkoła Podstawowa nr 6 w Łaziskach Górnych;
  • Julia Dyrka, Liceum Ogólnokształcące w Psarach;
  • Hanna Radomska, Szkoła Podstawowa nr 14 w Zabrzu;
  • Karolina Rojek, Zespól Szkól Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku;
  • Maja Kubacka, Zespól Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gliwicach;
  • Anna Ferdyn, Szkoła Podstawowa nr 21 w Rudzie Śląskiej;
  • Adam Zdobylak, Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach;
  • Weronika Frerki, Szkoła Podstawowa nr 38 w Gliwicach.

Konkurs plastyczny: „Opowiedzcie sami jak zwyciężyć ze śmieciami”

Nagrody zbiorowe:

  • Niepubliczne Przedszkole Bajeczka w Tychach;
  • Przedszkole nr 2 im. Pszowskich Krasnali w Pszowie;
  • Przedszkole Miejskie w Imielinie;
  • Przedszkole nr 1 w Pszczynie;
  • Miejskie Przedszkole nr 13 w Częstochowie.

Nagrody indywidualne:

  • Kornelia Marek, Przedszkole nr 11 im. Rodziny Komorowskich w Żywcu;
  • Paweł Sikora, Miejskie Przedszkole nr 41 w Częstochowie;
  • Natan Szladerba, Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Górniczej;
  • Alicja Kurzaczek, Przedszkole nr 27 w Chorzowie;
  • Wojciech Olborski, Przedszkole Miejskie nr 4 w Będzinie;
  • Zofia Kotlorz, Przedszkole nr 1 w Bieruniu;
  • Zofia Cokot, Przedszkole nr 8 w Żywcu;
  • Igor Buś, Przedszkole nr 8 im. Marii Krystyny Habsburg w Żywcu;
  • Pola Gawron, Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43 w Częstochowie;
  • Hanna Motłoch, Niepubliczne Przedszkole Bajeczka w Tychach;
  • Aleksandra Łukańko, Przedszkole nr 11 im. Rodziny Komorowskich w Żywcu;
  • Emilia Reś, Przedszkole nr 2 im. Pszowskich Krasnali w Pszowie;
  • Agata Orzełek, Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 3 w Lublińcu;
  • Olga Zniszczoł, Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach;
  • Malwina Nocuń, Przedszkole Niepubliczne-Akademia Przedszkolaka w Tychach.

Konkurs na projekt znaczka pocztowego XXIX Tygodnia Ziemi

Nagrody

  • I nagroda – Julia Trąbczyńska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Częstochowie;
  • II nagroda – Kaja Dudkowska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Częstochowie;
  • III nagroda – Julia Grzesiak, Liceum Ogólnokształcące w Pilicy;
  • IV nagroda – Julia Kiecka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łaziskach Górnych;
  • V nagroda – Dorota Chrubasik I Liceum Ogólnokształcące w Rybniku.

Wyróżnienia

  • Magdalenia Pietrzyk, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie;
  • Bartosz Klich, Zespół Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich;
  • Paulina Maj, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 38 w Zabrzu.

Konkurs na mema „Jestem eko”

  • I nagroda – Maciej Polczyk, Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach;
  • II nagroda – Michał Wyrwich, Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach;
  • III nagroda – Martyna Drapała, Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach;
  • IV nagroda – Emilia Grabalska, Szkoła Podstawowa nr 34 w Chorzowie;
  • V nagroda –  Irena Narvaez Olaya, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

 Wyróżnienia

  • Marcelina Szuwart, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pyskowicach;
  • Nikola Kozakiewicz, Szkoła Podstawowa nr 12 w Częstochowie;
  • Karolina Mrowiec, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Przegini Duchownej;
  • Zuzanna Szojda, Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach;
  • Katarzyna Przygoda, Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach.

Wszystkim laureatom konkursów serdecznie gratulujemy!

Nagrody zostaną wysłane laureatom pocztą, na przełomie maja i czerwca br.