Życzenia dla Przewodników

Życzenia dla Przewodników

21/02/2023 Wyłączono przez admin

Z okazji przypadającego dzisiaj Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego wszystkim Przewodnikom składamy serdeczne życzenia.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego został ustanowiony w 1989 roku podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations – WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze. Od tego czasu corocznie 21 lutego jest obchodzony w kilkudziesięciu krajach świata. 

Aktualnie Word Federation of Tourist Guide Associations zrzesza ponad 65 organizacji przewodnickich krajowych z całego świata (ponad 120 000 członków).

Dzień Przewodnika Turystycznego to forma promowania się przewodników turystycznych na szczeblu lokalnym i zwrócenie uwagi na rolę, jaką odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a przede wszystkim w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

Przewodnik turystyczny, zgodnie z Europejskim Komitetem Standaryzacji (European Commitee for Standardisation), to osoba, która oprowadza zwiedzających w wybranym przez nich języku oraz objaśnia kulturalne i przyrodnicze dziedzictwo obszaru, na jaki posiada uprawnienia wydane przez odpowiednie władze.