Inauguracja kolejnej edycji Akademii Dziecięco-Młodzieżowej

Inauguracja kolejnej edycji Akademii Dziecięco-Młodzieżowej

21/02/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

W ub. sobotę rozpoczęły się zajęcia w ramach Akademii Dziecięco-Młodzieżowej. Na Wydziale Nauk Medycznych im. prof. Z. Religii w Zabrzu goszczono ponad 100 uczniów, którzy rozpoczęli nowy rok akademicki na Akademii Śląskiej (dawniej: Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach).

W ramach zajęć prowadzonych w każdą sobotę, Akademia Dziecięco-Młodzieżowa gwarantuje wszystkim uczestnikom wspaniałą atmosferę, naukę przez zabawę, kreatywne warsztaty, przygotowanie do matury, a w wakacje aktywnie spędzony czas na letnim obozie dziecięco-młodzieżowym.

Celem projektu jest zaspokajanie ciekawości poznawczej, zainteresowań naukowych oraz rozwijanie pasji i talentów dzieci i młodzieży, a także zachęcenie do poznania świata i różnych dziedzin nauki.

Zajęcia odbywają się na Wydziale Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu i są prowadzone przez nauczycieli dydaktycznych, ekspertów i specjalistów z różnych dziedzin. Dzieci i młodzież uczestniczą w zajęciach prowadzonych w akademickich aulach, pracowniach i laboratoriach, dzięki czemu mogą poczuć się jak prawdziwi studenci.

Akademia Dziecięco-Młodzieżowa rozpoczęła działalność we wrześniu 2022 r. jako projekt realizowany przez Miasto Zabrze i Akademię Śląską. Projekt jest współfinansowany przez Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021, a udział we wszystkich zajęciach jest dla uczestników bezpłatny.

Źródło: UM Zabrze