120 lat Trójki

120 lat Trójki

04/04/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

W sobotę zabrzańska Trójka świętowała swoje 120. urodziny, szkoła starsza niż miasto Zabrze.

Część oficjalną jubileuszowych obchodów odbywającą się w Domu Muzyki i Tańca, uświetniło wielu wspaniałych gości, z panią Małgorzatą Mańką-Szulik, Prezydent Miasta na czele. Były życzenia, listy gratulacyjne i prezenty. Atmosfera od pierwszych chwil wspaniała i radosna. Szczególnie wzruszająco wypadło wystąpienie pani Marianny Kaernbach, byłej dyrektor III LO, zakończone spontanicznym „Sto lat”.

Część oficjalna składała się nie tylko z przemówień, ale z piosenek reprezentatywnych dla poszczególnych dziesięcioleci i prezentacji o mieście, szkole, licealnych parach, zaangażowaniu w pomoc Ukrainie. Nie mogło zabraknąć występu działającego od 45! lat Kabaretu I czyli cdn. Jego występ zapowiadali konferansjerzy z różnych pokoleń: dr Tomasz Rożek, Bartosz Miłosz Martyna, Tadeusz Marek, Bartłomiej Golik, Maciej Strzałkowski, Wojciech Żywiołek, Franciszek Kowal, Milena Cieplucha i Zuzanna Piechowicz. Za część artystyczną odpowiadały panie Katarzyna Kupiec i pani Magdalena Kaernbach-Wojtaś.

Po części artystycznej absolwenci udali się do budynku szkoły, gdzie odbył się IV Zjazd Absolwentów. Wzięło w nim udział 547 byłych uczniów Trójki i ponad 80 obecnych i byłych nauczycieli szkoły. Dodatkową atrakcją Zjazdu była możliwość zwiedzenia wyremontowanej wieży ciśnień, znajdującą się w sąsiedztwie szkoły.

Niezwykłym emocjom towarzyszącym tej nocy, w której absolwenci powrócili do czasów liceum – rozmowom, spotkaniom na korytarzu, uściskom i tańcom, nie było końca. Może następny zjazd za 5 lat?

Źródło: III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Więcej zdjęć z IV Zjazdu Absolwentów Trójki znajdziesz TUTAJ.