4 sierpnia – Tour de Pologne zawita do Zabrza!

4 sierpnia – Tour de Pologne zawita do Zabrza!

29/06/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

Już po raz szósty przez Zabrze poprowadzi trasa wyścigu Tour de Pologne. Najlepsi kolarze świata pojawią się w Zabrzu 4 sierpnia. Tego dnia rozgrywany będzie prowadzący z Zabrza do Krakowa (z finiszem przy Błoniach) siódmy etap rywalizacji, podczas którego kolarze będą mieli do pokonania 166,6 km.  

Peleton przejedzie prawie 167 kilometrów z Zabrza do Krakowa, gdzie już tradycyjnie zakończy się cały wyścig. Meta zostanie usytuowana przy krakowskich Błoniach, wcześniej kolarze pokonają trzy rundy ulicami miasta. Zanim dojadą do Krakowa, powalczą o Premię Lotną LOTTO w Wilamowicach, Premie Górskie PZU III kat. w Witanowicach i Kaszowie oraz Premię Specjalną 95 lat Tour de Pologne SOUDAL w Budzyniu. Także na Błoniach Krakowskich nastąpi dekoracja najlepszych na trasie 80. Tour de Pologne.

Jubileuszowa edycja wprowadza wiele wspaniałych nowości i interesujących miejsc na mapie najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce, w którym będzie ścigać się światowa czołówka. 

Tradycyjne już zostanie rozegranych siedem etapów. Przygotowano etapy dla sprintetów, 3 etapy górskie i czasówkę. Wszystko to składa się na wspaniałe widowisko, które rozpali polskie drogi w dniach 29 lipca – 4 sierpnia. 

um

Źródło: UM Zabrze