MINECRAFT – dobre warsztaty

MINECRAFT – dobre warsztaty

29/06/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na MINECRAFT, pięciodniowe dobre warsztaty, przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 6-13 lat.

Warsztaty odbędą się w dniach od 10 – 14 lipca 2023, godz. 9.00 – 15.00.

mok

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

Poniedziałek:

 1. Rozpoczęcie przygody z Minecraftem – poznajemy interfejs, możliwości gry, ułatwienia, triki, oraz jak się poruszać.
 2. Miejsce naszego ekologicznego zamieszkania – jesteśmy dumni z naszych osiągnięć ekologicznych! Z zasobów Gminy wybieramy miejsce, które wyjątkowo przypadło nam do gustu pod względem ekologii i odtwarzamy je w grze. Podczas tego zadania będziemy poszerzać naszą wiedzę na temat materiałów dostępnych w grze i ich wpływu na środowisko.
 3. Poznajemy komendę fill! Fill, czyli komenda do zadań specjalnych. To szybkie i łatwe wprowadzenie do programowania w Minecraft. Dowiemy się, jak zlecać komputerowi różne zadania, których sami nie chcemy wykonywać.
 4. Odtwarzanie historii – wybieramy ważny dla historii świata budynek i odtwarzamy go w grze, korzystając z komendy fill. Całe zajęcia finalizujemy przedstawieniem prowadzącemu garści informacji o budynku, które wcześniej zdobyliśmy w internecie.

Wtorek:

 • Ekologia w Minecraft – uczymy się na temat zwierząt zagrożonych wyginięciem i odtwarzamy ich środowisko naturalne w Minecraft!
 • Mechanizmy w grzę – czyli zabawa w inżynierów. Poznamy podstawowe dostępne przyrządy służące do tworzenia mechanizmów oraz tworzymy nasz pierwszy mechanizm – automatyczna farmę.
 • Escape room – czyli pokój zagadek. Projektujemy parkury i zagadki logiczne.
 • Przechodzimy nawzajem swoje pokoje zagadek, dyskutując nad tym w jaki sposób zostały zbudowane. Może uda nam się zainspirować i zmodyfikujemy swój?

Środa:

 • Biologia w grze Minecraft – czy pszczoły są nam potrzebne do życia? Jaką role odgrywają pszczoły w XXI wieku, czemu ich brak to tak wielki problem, co możemy dla nich zrobić?
 • Budujemy dla nich schronienia w grze minecraft.
 • Rozrywka online, czyli… multiplayer.


Czwartek:

 1. Tworzenie swojej wersji gry Minecraft. Czyli.. produkcja modów. Myśleliście może kiedyś,
  że w Minecrafcie wam czegoś brakuje? Potrzebowalibyście nowego bloku do zbudowania swojej wymarzonej budowli? Teraz to możliwe. Zabierzcie na zajęcia kreatywność, a podczas pierwszych zapoznamy się ze specjalnym programem do tworzenia modyfikacji, oraz przygotujecie swój pierwszy blok w życiu.
 2. Nie samym blokiem człowiek żyje… Podczas tych zajęć, zajmiemy się budowaniem kolejnych elementów “naszej gry”. Musimy coś jeść, więc czym prędzej siadamy do edytora
  i przygotowujemy naszą ulubioną potrawę. Lubicie pizze? Ah! w grze nie ma takiego przedmiotu jak szynka! Więc kolejnym elementem naszej pracy będzie przygotowanie szynki oraz sera, wszystko tylko i wyłącznie po to, żeby w finale połączyć to w jedna recepturę dostępną w grze. Szaleństwo!
 3. Rośliny, kwiaty, zwierzęta…To bardzo ważne elementy naszej gry. Chyba masz pomysł
  jak mogłyby wyglądać? 🙂

Piątek:

 1. Czas się uzbroić! Jako głowa rodziny, często schodzisz pod ziemię w poszukiwaniu materiałów potrzebnych do rozwoju w grze. Kopiesz ziemię, skały, minerały… przydałby Ci się kilof dostosowany do Twoich możliwości. Stwórzmy go razem, przygotowując go do pracy w ciężkich warunkach. Może spróbujemy go zaprogramować tak, żeby ograniczyć twój wysiłek do minimum?
 2. Zwierzęta, postacie… Czyli tak zwane moby. Czasami bywają niezbyt przyjazne, ale nie u nas! Zajmiemy się teraz szalenie trudnym zadaniem przygotowania tekstur, zachowania poruszających się elementów. Niełatwe, ale satysfakcjonujące!
 3. Programowanie a modyfikacje. Okay! Stworzyliśmy tak naprawdę w całości NASZĄ wersje gry. Co dalej? Możemy wtopić w nią wcześniej poznane przy okazji języka scratch elementy programowania. Na przykład… jeśli trafimy naszym kilofem w jakiś konkretny blok, wydarzy się… no właśnie, co? Tutaj limitem jest tylko wyobraźnia.
 4. Escape Room. Nasze bloki są zaprogramowane i są gotowe do rozgrywki. Wystarczy je teraz przygotować i stworzyć nowy pokój zagadek, który zaskoczy naszych przyjaciół.
 5. Czy tworzenie gier jest łatwe? Czy chcielibyście tak pracować? Przygotujemy eksport naszej modyfikacji, tak, żeby dzieci mogły grać w swoją wersje na swoim własnym komputerze.
  To był ciężki segment zajęć, więc chwila czystej zabawy dla dzieci – przygotowaliśmy zadania związane z rywalizacją.


Cena za 5 dni warsztatów:
349 zł/os.
Zapisy na stronie www.dobre-warsztaty.pl
Kontakt e-mail: iwp@dobrze-warsztaty.pl
Kontakt tel.: 570-376-723

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu
ul. 3 Maja 91a