BCKino zaprasza w czerwcu

BCKino zaprasza w czerwcu

30/05/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na czerwcowe projekcje filmów w BCKino.

SALA  GLORIA

03-09.06.2022 godz. 16.45 – „Detektyw Bruno” – familijny Polska, 2021; reż.: Magdalena Nieć, Mariusz Palej; obsada: Piotr Głowacki, Karolina Gruszka, Iwo Rajski, Ireneusz Czop, Edyta Jungowska; wiek: 7+; czas trwania:

Przygodowa i romantyczna komedia familijna o chłopcu, który wkręca swojego ulubionego filmowego gwiazdora we wspólne poszukiwanie skarbu. Cudowny film, który nauczy twoje dziecko, jak ważna jest przyjaźń.

03-09.06.2022 godz. 19.00 – „Infinite storm” – thriller Polska/W. Brytania/USA/Australia, 2022; reż.: Małgorzata Szumowska; obsada: Naomi Watts, Billy Howle, Denis O’Hare; czas trwania: 98 min. (Gutek – Kinoplex-Silesia)

Pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej. Zapierająca dech w piersiach i mrożąca krew w żyłach wyprawa w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata, gdzie porywy wiatru sięgają 300 km na godzinę, a pogoda zmienia się nieustannie. To również opowieść o innych żywiołach: stracie, ryzyku i odwadze, która pozwala wyjść cało z najgorszej życiowej nawałnicy. Główną rolę, w tym inspirowanym prawdziwą historią thrillerze, zagrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts, w idealnych proporcjach łącząc kruchość z niezłomnością.

10-15.06.2022 godz. 17.30 – „Po miłość/Pour l’amour” – dramat psychologiczny Polska, 2021; reż.: Andrzej Mańkowski; obsada: Jowita Budnik, Artur Dziurman, Lech Dyblik, Patrycja Ziniewicz; czas trwania: 90 min. (Galapagos – Kinoplex-Silesia)

Marlena zmaga się z poważnym kryzysem małżeńskim wywołanym przez alkoholizm jej męża. Za pośrednictwem Internetu poznaje Senegalczyka Bruna, który przywraca jej poczucie własnej wartości i kobiecości. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma wobec niej nieco inne zamiary niż stworzenie związku. Film dotyka m.in. problemu przemożnego wpływu nowych technologii na życie ludzi.

10-15.06.2022 godz. 19.30 – „Goliat” – dramat Francja, 2021; reż.: Frédéric Tellier;

Oparty na prawdziwych wydarzeniach, trzymający w napięciu dramat o kulisach wielkiego skandalu, który niszczył życie ludzi i środowisko. Ten skandal splecie ze sobą losy trzech z pozoru obcych sobie osób, a życiem całej trójki wstrząśnie zdesperowana rolniczka, która posunie się do strasznego i nieodwracalnego czynu.

17-30.06.2022 godz. 15.30, 17.30 – „Buzz Astral” – animowany USA (Pixar/Disney), 2022; reż.: Angus MacLane; z dubbingiem

Spin-off serii „Toy Story”, opowiadający o przygodach astronauty Buzza Astrala, który stał się wzorem do stworzenia zabawki Buzza.

17-23.06.2022 godz. 19.30 – „Sekret Madeleine Collins” – thriller Belgia/Francja/Szwajcaria, 2021; reż.: Antoine Barraud;

Judith prowadzi podwójne życie przemieszczając się między Szwajcarią a Francją. W Szwajcarii mieszka z Abdelem, z którym wychowuje córkę; we Francji jest związana z Melvilem, z którym ma dwóch starszych synów. Stopniowo krucha równowaga oparta na tajemnicach, kłamstwach i ciągłych podróżach zaczyna niebezpiecznie wymykać się spod kontroli.

24-30.06.2022 godz. 19.30 – „Paryż, 13. dzielnica” – komediodramat Francja, 2021;

Zachwycająca, stylowa love-story, która, biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje legendę Paryża jako stolicy miłości i seksu. Audiard stworzył także fascynujący portret współczesnej metropolii: multietnicznej, wielojęzycznej, oplecionej siatką niezliczonych połączeń i przynoszącej każdego dnia niekończące się problemy z komunikacją. Film znalazł się w konkursie głównym ostatniego festiwalu w Cannes.

SALA  KI-NOWA

03-09.06.2022 godz. 19.15 – „La civil” – dramat Belgia/Meksyk/Rumunia, 2021;

Poruszający dramat oparty na prawdziwej historii Miriam Rodriguez, kobiety, która wzięła sprawiedliwość w swoje ręce po tym, gdy porwano jej córkę. Film miał swoją premierę na Festiwalu w Cannes, gdzie brał udział w konkursie Un Certain Regard i został uhonorowany Nagrodą za odwagę.

10-15.06.2022 godz. 19.00 – „Między dwoma światami” – dramat Francja, 2021; reż.: Emmanuel Carrère; obsada: Juliette Binoche, Hélène Lambert, Louise Pociecka; czas trwania: 110 min. (Aurora – Kinoplex-Silesia)

Ceniona pisarka, Marianne Winkler, swoją najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, która jest następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka. Wciągające studium społecznych nierówności i przejmująca opowieść o ludziach zepchniętych na margines.

17-23.06.2022 godz. 19.00 – „Negatyw” – dramat Polska, 2022; reż.: Robert Wichrowski; obsada: Michał Gadomski, Anita Jancia, Wojciech Chorąży, Jowita Chwałek; czas trwania: 75 min. (Faun Film Factory – Holly Pictures g.badowska@hollypictures.pl)

Bohaterem filmu jest Karol Weber. Urodził się w połowie lat 70. Jego pasją była fotografia. Poznajemy go w najważniejszych momentach jego życia – w wieku 7 lat, kiedy opuściła go matka, w wieku 18 lat, kiedy przeżywa swoją pierwszą miłość i współcześnie, w wieku 47 lat, kiedy świętuje swoje 25-lecie pracy fotoreportera. Po wystawie dowiaduje się o śmierci ojca. Karol udaje się w podróż, by go pochować. Nocna eskapada pociągiem jest pełna niespodzianek na pograniczu jawy i snu. To, co pamięta okaże się inne od tego, co rzeczywiście się wydarzyło.

24-30.06.2022 godz. 19.00 – „Księgarnia w Paryżu” – melodramat Włochy/Francja, 2021; reż.: Sergio Castellitto; obsada: Sergio Castellitto, Bérénice Bejo, Matilda De Angelis; czas trwania: 90 min. (Aurora – Kinoplex-Silesia)

Życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia.

Cena biletu – sala Gloria: 15 zł
Cena biletu – sala Ki-Nowa: 13 zł
Cena biletu Rodzina 3+: 8 zł (UWAGA! Te bilety obowiązują TYLKO w sali Ki-Nowej)
Cena biletu Karta Seniora: 10 zł (UWAGA! Te bilety obowiązują TYLKO w sali Ki-Nowej)

UWAGA: 16.06.2022 BCKino będzie nieczynne!