Szkoła Tańca

Szkoła Tańca

31/05/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 6 czerwca 2022 /poniedziałek/ godz. 18.00 na spektakl słowno-muzyczny SZKOŁA TAŃCA.

Tiri, tiri, tiri – co to właściwie znaczy? Czy to ptasia onomatopeja? A może powitanie w jakimś egzotycznym narzeczu? Każdemu może kojarzyć się inaczej, ale tak naprawdę słowa te wymyśliła, odliczając rytm kroków, pewna energiczna instruktorka tańca Ewa…

Oto nadszedł dzień, gdy na jej zawodowej drodze stanęła grupa równie energicznych seniorów – głowy pełne pomysłów, serca pełne zapału, ale nogi trochę się plączą. I co tu z nimi zrobić? Jedni w prawo, drudzy w lewo… A nad wszystkim czuwa czujne oko Kierowniczki i jej wiara w powodzenie. Czy to się naprawdę może udać?

Godziny, dni, tygodnie prób, a Ewa może już wykrzyknąć – Tiri, Tiry, TANY! Tym samym nadając nazwę swojemu zespołowi wspaniałych tancerzy, gotowych na występy na scenie, a nawet na udział w konkursie! Tak oto kolejny raz okazuje się, że wiek nie stanowi żadnej przeszkody, jeśli w każdy krok, w każdy ruch wkładane jest serce, pasja i ogromna pogoda ducha.

Serdecznie zapraszamy na premierowy spektakl „Szkoła Tańca” przygotowany z okazji jubileuszu pięciolecia działalności zespołu Tiri-Tiry-Tany pod kierunkiem Eweliny Dąbrowskiej-Kuśnierz. Nasi artyści opowiedzą Państwu – z właściwym dla siebie dystansem i poczuciem humoru – o swojej pasji i drodze na scenę, na którą weszli oczywiście prawdziwie tanecznym krokiem i tam już pozostali. Mamy nadzieję, że na wiele kolejnych lat!

Scenariusz i reżyseria: Anna Roszczyk
Choreografia: Ewelina Dąbrowska-Kuśnierz
Premiera: 6 czerwca 2022

Występują:
Instruktorka Ewa: Ewelina Dąbrowska-Kuśnierz
Kierowniczka: Dorota Książek
Członkowie zespołu: Barbara Moskwa, Aniela Porada, Anna Stelmach, Antoni Nocoń, Andrzej Greinert
Taniec: zespół tańca w kręgu „Tiri-Tiri-Tany”

Czas trwania: 60 minut (bez przerwy).

mck

Bilety w cenie: 10 zł
REZERWACJA BILETÓW tel.: 32 248 62 40 i/lub 512 024 062, e-mail: bilety@mckrudasl.pl
KUP BILET ON-LINE na: www.mckrudasl.pl
Zapraszamy!  

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty
ul. Piotra Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
Tel. 32 248 62 40
www.mckrudasl.pl