Dzień św. Patryka

Dzień św. Patryka

01/03/2024 Wyłączono przez admin

Z okazji Dnia Św. Patryka Kopalnia Guido zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – muzyka celtycka na poziomie oprawiona widowiskowym tańcem irlandzkim, a przeplatana ciekawymi opowieściami. Zapraszamy w magiczną podróż do świata Celtów z zespołem muzycznym Jig Reel Maniacs oraz tancerkami Tuatha & Ellorien.

mgw

ARíS – RYTMY ROKU
MUZYKA – TANIEC – OBRAZ – TRADYCJE

Ponadczasowa, wielowymiarowa opowieść, która czaruje publiczność i przenosi ją na Zieloną Wyspę z jej tradycjami, muzyką, tańcem.

Zapraszamy do magicznego świata Celtów, dla których natura i jej coroczna odnowa wyznacza rytm obrzędom. Delikatne choreografie tańczone w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim harmonijnie przeplatają się z dźwiękami fletów, skrzypiec, gitar i perkusji. Widowisko wzbogacają ciekawostki o celtyckich wierzeniach i tradycjach.

Arís [wymowa z akcentem na drugą sylabę: E-risz] oznacza w języku irlandzkim od początku, od nowa – to nawiązanie do uniwersalnego cyklu pór roku – niepowtarzalne spotkanie z celtycką kulturą prowadzone słowem, obrazem, muzyką i ruchem.

I tak, jak każdy rok jest inny, tak każdy wieczór jest unikalny i tworzony specjalnie dla wyjątkowej publiczności Zabrza i Śląska.

Na wydarzenie zapraszają: zespół muzyczny Jig Reel Maniacs oraz grupa tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien, formacje od blisko szesnastu lat współtworzące projekty sceniczne „Eachtra – Celtycka Podróż” oraz „Celtic fusion and dance”.

Jig Reel Maniacs to trzydziestoczteroletnia formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Ich brzmienie w dwóch kluczowych słowach: Celtic fusion.

Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego działający od ponad osiemnastu lat. Choreografie Ellorien tworzone były przy współpracy z tancerzami spektakli tanecznych Riverdance: Lord of the Dance oraz Feet of Flames. W składzie tańczą mistrzowie Europy w tańcu irlandzkim.

Informacje dodatkowe:
Data: 16.03.2024
Miejsce: Kopalnia Guido w Zabrzu
Cena biletu: 80 zł 
Zjazdy od 17:30
Start o 19:00
Zakończenie koncertu około 21:30