Festiwal Kwiatów

Festiwal Kwiatów

02/06/2023 Wyłączono przez admin

Natura, Sztuka, Piękno – to hasło przewodnie od początku towarzyszy Festiwalowi Kwiatów. Tegoroczny zorganizowany przez Miasto Zabrze, odbędzie się 10-11 czerwca br. w Miejskim Ogrodzie Botanicznym, który obchodzi właśnie 85. urodziny.

Jak przystało na urodzinowy Festiwal w programie nie zabraknie szczególnych atrakcji muzycznych, ekologicznych czy naukowych. Specjalne koncerty przygotowują m.in. Maes-Trio, orkiestra MGW oraz ikona muzyki z kręgu „krainy Łagodności” – zespół Czerwony Tulipan.

Tradycyjnie nie zabraknie poezji – w programie znajdzie się prezentacja antologii „Patrzymy, gdzie się pali światło”, wykładów i prezentacji popularno-naukowych. Swoje stoiska przygotowują naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej z Bielska-Białej.

Nowością będzie Kwiatowy Pokaz Mody. Ciekawą propozycją będzie też z pewnością „Bank drzew” – w ramach tego przedsięwzięcia za elektrośmieci będzie można otrzymać sadzonki drzew.

Organizatorami XVI Festiwalu Kwiatów są: Miasto Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu.

Wstęp wolny!