INDUSTRIADA 2022

INDUSTRIADA 2022

31/08/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

INDUSTRIADA, święto Szlaku Zabytków Techniki to największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w naszej części Europy. Przed nami 13. edycja, już 3 września pod hasłem „Po szychcie. Czas na fajrant!”. Spędź ten niezwykły festiwalowy dzień w zabrzańskich obiektach należących do Szlaku Zabytków Techniki: w strefie Carnall i Parku 12C Sztolni Królowa Luiza, zabrzańskich podziemiach i w Szybie Maciej.

Sztolnia Królowa Luzia zaprasza na niezapomnianą wycieczkę zakładową – Panie szofer gazu! Wycieczkę w czasie której poznasz niejedną tajemnice miasta Zabrze i przypomnisz sobie wycieczki z lat PRL-u!

Odkrywając magię zabrzańskich podziemi masz do wyboru aż trzy opcje zwiedzania:

  • Idymy na spływ – gdzie popłyniecie najdłuższym, podziemnym spływem w Europie – Sztolnia Królowa Luiza!
  • Na placu – Podziemne Królestwo Maszyn Kopalni Królowa Luiza na ten jeden, wyjątkowy dzień zamieni się w miejsce, gdzie królować będą śląskie gry i zabawy sprzed lat.
  • Fajrant po szychcie – w Kopalni Guido na początek podejrzycie trochę pracę górnika, zobaczycie wprawione w ruch kombajny i przewieziecie się podwieszaną kolejką, żeby na koniec móc się udać na prawdziwy fajrant do najniżej położonego pubu w całej Europie, aż 320 metrów pod ziemią!

rezerwacja zwiedzania na trasy na www.podziemnaprzygoda.pl

Możecie również oddać się sportowym emocjom na śląskim szpilu i słodkiemu nic nie robieniu na zorganizowanym w Strefie Carnall i Parku 12C pikniku. Nie zabraknie też całodniowych warsztatów przygotowanych z myślą o najmłodszych i tych nieco starszych.

Zakończenie, oczywiście z przytupem – na największej, w mieście potańcówce jak za dawnych lat – Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza.

Szyb Maciej także przygotował moc atrakcji. Od wystawy śląskich jakli w nowoczesnych odsłonach, szkiców węglem, pokazów pracy maszyn i „Jak na kole downij się jechało” po warsztaty dla dzieci i koncerty.

Cała moc atrakcji i super zabawa gwarantowane!

 

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń organizowanych w ramach INDUSTRIADY można znaleźć na stronie www.industriada.pl

mgw