Jesienny Bieg Leśny

Jesienny Bieg Leśny

08/10/2022 Wyłączono przez admin
Jesienny bieg

Jesienny bieg

W sobotę, 8 października 2022 roku, niemal 130 biegaczy wystartowało w zawodach „Jesienny Bieg Leśny” zorganizowanych na terenie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu. Biegacze mieli do pokonania do wyboru dystans – 5 lub 10 kilometrów, natomiast miłośnicy Nordic Walking – 5 km. Bieg wzbudził zainteresowanie sportowców nie tylko z Zabrza, ale z całego Śląska. Sportowcy m.in. z  Katowic, Bytomia, Gliwic, Przyszowic i Częstochowy przyjechali uczestniczyć w leśnej rywalizacji.

„Jesienny Bieg Leśny” to pierwsze terenowe zawody, za których organizację odpowiedzialny był zabrzański MOSiR. Każdy kto ukończył zadeklarowany dystans otrzymał pamiątkowy medal. Dzięki szerokiemu wsparciu partnerów (m.in. Górnik Zabrze, Wodociągi Zabrze, Aquarius Zabrze, Fruit-Expert, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił”, Majestea Kombucha, 2AFit, Medyczna Szkoła Policealna Województwa Śląskiego w Zabrzu) zostały zorganizowane konkursy, w których do wygrania były nagrody i upominki od sponsorów.

jesienny bieg
Pamiątkowe medale

Dzięki dopisującej pogodzie i radosnej atmosferze uczestnicy z uśmiechem pokonywali kolejne zakręty w Maciejowskim Lesie. Zdrowa sportowa rywalizacja sprzyjała rewelacyjnym wynikom.

Przedstawiamy zwyciężczynie i zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

  • bieg 10 km: Monika Bielińska (00:46:31) i Dawid Wilk (00:42:58);
  • bieg na 5 km: Elżbieta Lewicka (00:23:41) i Aleksander Zięba (00:18:42);
  • Nordic Walking 5 km: Agnieszka Machowska-Lazar (00:40:48) i Marian Małka (00:33:47).
Heros na leśnej trasie

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Dziękujemy organizatorom za świetną zabawę i prosimy o więcej!

Tekst i foto: Katarzyna Girycka