Koncert świąteczny „Z choinką w tle”

Koncert świąteczny „Z choinką w tle”

29/11/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 17 grudnia 2022 /sobota/ godz. 18.00 na koncert „Z choinką w tle” – Trio Appassionata.

Bilety w cenie: 35 zł
On-line dostępne na www.mckrudasl.pl
Rudzka Karta Seniora: rabat 20 procent (sprzedaż wyłącznie w kasie MCK)

mck

W koncercie „Z choinką w tle” odnajdziemy piękne melodie nierozerwalnie kojarzone ze śniegiem, prezentami, zabawą i Bożym Narodzeniem. Światowe przeboje, wśród których nie zabraknie „White Christmas” czy „Jingle Bells” przeplatane są naszymi rodzimymi kolędami w wersjach artystycznych jak również pozwalających publiczności na wspólne śpiewanie.

Dlaczego najsłynniejsza melodia bożonarodzeniowa powstała latem? Co rękawiczki mają wspólnego z „Cichą Nocą”? Prowadzenie koncertu pełne ciekawostek i anegdot dodaje temu wieczorowi szczególny charakter.

Zapraszamy na koncert wykonywany z towarzyszeniem instrumentów perkusyjnych, nadających dźwiękami dzwonków, chimesów oraz całą gamą ciekawych brzmień jeszcze cieplejszego klimatu. Koncert przeznaczony dla słuchaczy w każdym wieku stanowi doskonałą propozycję dla rodzinnego spędzenia czasu.

TRIO APPASSIONATA

Zespół został założony przez rudzkich muzyków w 2008 roku. Od samego początku głównym założeniem było kreowanie własnego stylu wykonawczego oraz propagowanie muzyki wykonywanej na żywo wśród jak najszerszej grupy odbiorców. Bardzo istotnym elementem charakterystycznym dla Trio Appassionata okazała się również autorska aranżacja całego wykonywanego repertuaru, której twórcą jest pianistka zespołu.

Zespół występował na licznych koncertach i festiwalach samodzielnie oraz z towarzyszeniem znakomitych artystów, m. in. Piotr Lempa – bas, Rafał Majzner – tenor, Oskar Jasiński – tenor, Anna Noworzyn – sopran, Agnieszka Bochenek-Osiecka – sopran, Witold Matulka – tenor, Marta Florek – vocal, Zbigniew Stryj – aktor, Dariusz Niebudek – aktor, Piotr Lipińśki – perkusja.

Trio Appassionata jest autorem licznych projektów muzycznych takich jak: „Cztery pory roku”, „Letnie podwieczorki muzyczne”, „Kameralne familoki” czy „Od maluszka do staruszka”. Od wielu lat organizuje również cykl koncertów pod wspólnym tytułem „Wieczory z Trio Appassionata” prezentując swoje autorskie programy muzyczne pod różnymi tytułami: „Trzy odsłony tanga”, „Muzyczna podróż dookoła świata”, „Bajkowy świat muzyki”, „Z choinką w tle”, „Skok w Nowy Rok… ze Straussem i nie tylko”, „Muzyka szklanego ekranu” i inne.

Na bardzo zróżnicowane i bogate brzmienie zespołu oprócz autorskich aranżacji oraz dwóch harmonicznych brzmiących instrumentów (fortepian i akordeon) mają również wpływ indywidualne zainteresowania muzyczne poszczególnych członków grupy – muzyka filmowa, symfoniczna oraz jazzowo-rozrywkowa. Ta mieszanka pozwala na ciągłe poszerzanie repertuaru oraz docieranie do coraz liczniejszej grupy odbiorców.

Skład zespołu:

KLAUDIA KRAUSE – fortepian, aranżacja
Absolwentka Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Katowicach. Autorka szeregu aranżacji na zespoły kameralne i orkiestrowe. Pedagog Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej w zakresie przedmiotów teoretycznych oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu w charakterze akompaniatora. Twórca aranżacji wszystkich utworów wykonywanych przez Trio Appassionata.

ŁUKASZ GRABIŃSKI – skrzypce
Absolwent Wydziału Instrumantalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Stypendysta Fundacji Gustava Mahlera. Od 2003 roku muzyk Filharmonii Śląskiej i nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej – od 2015 roku na stanowisku wicedyrektora. Współpracuje z wieloma zespołami kameralnymi, m.in. Śląską Orkiestrą Kameralną i Rudzką Orkiestrą Kameralną.

MIROSŁAW KRAUSE – akordeon, słowo
Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat konkursów akordeonowych. Animator kultury i prelegent. Autor i realizator szeregu muzycznych projektów. Od 1990 roku pedagog Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej – od września 2007 roku na stanowisku dyrektora. W roku 2012 za działalność kulturalną odznaczony tytułem „Kamrat Rudzki”. W roku 2018 z rąk Ministra Edukacji Narodowej odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.