Krystyna Giżowska – recital z okazji Dnia Matki

Krystyna Giżowska – recital z okazji Dnia Matki

21/05/2024 Wyłączono przez admin

Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 26 maja 2024 /niedziela/ godz. 18.00 na koncert KRYSTYNA GIŻOWSKA – recital z okazji Dnia Matki.

śtiKrystyna Giżowska zadebiutowała w 1968 roku jako solistka w Zespole Pieśni i Tańca Transportowiec w Koszalinie. W tym samym roku została finalistką popularnego wówczas konkursu Giełda Piosenki, podczas którego poznała Ryszarda Balickiego oraz Ryszarda Poznakowskiego i nawiązała współpracę z ich big-bandem oraz zajęła drugie miejsce na 2. Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Absolwentka Technikum Ekonomicznego. W 1969 po otrzymaniu honorowej nagrody od publiczności na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu związała się z wojskowymi zespołami – Flotyllą i Radarem. Tam, pod kierunkiem m.in. Danuty Baduszkowej i Jacka Korczakowskiego, nauczyła się dykcji, solfeżu, emisji głosu i ruchu scenicznego.

Profesjonalną karierę zaczęła w latach 70., występując w zespołach wojskowych jako solistka. Samodzielną drogę na estradzie rozpoczęła w 1976 na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Soczi. Mimo skromnego (acz własnego) repertuaru zdobyła drugą nagrodę dzięki wypracowanej technice śpiewania i obyciu estradowemu. Nabyte umiejętności przyniosły jej też kolejne sukcesy: drugą nagrodę na Coupe d’Europe w Austrii w 1977; pierwszą nagrodę za interpretację piosenki do muzyki Chopina na Festiwalu Przebojów w NRD w 1978; trzecią nagrodę i nagrodę publiczności na Festiwalu Piosenki w Dreźnie w 1979; Grand Prix na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Szwecji w 1981 oraz Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1984. W styczniu 2020 zaśpiewała największe przeboje na galowym koncercie w Teatrze Variete w Krakowie.  /Źródło: Wikipedia/

BILETY w cenie: 60 i 55 zł
Bilety grupowe (min. 10 osób) w cenie: 50 i 45 zł (sprzedaż wyłącznie w kasie ŚTI)

KUP BILET ON-LINE na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl
REZERWACJA – KASA biletowa tel. 32 248 62 40
ZAPRASZAMY!

ŚLĄSKI TEATR IMPRESARYJNY im. Henryka Bisty
ul. P. Niedurnego 69  |  41-709 RUDA ŚLĄSKA
www.slaskiteatrimpresaryjny.pl