Metropolitalne Święto Rodziny

Metropolitalne Święto Rodziny

20/05/2024 Wyłączono przez admin

W Zabrzu i w innych miastach naszego regionu trwa XVII Metropolitalne Święto Rodziny, któremu w tym roku towarzyszy myśl „Rodzina – fundamentem społeczeństwa”. Tegoroczne obchody rozpoczęły się w sobotę, 18 maja, a zakończą w pierwszą niedzielę czerwca, 2 czerwca. Patronat honorowy nad tym wyjątkowym wydarzeniem objęli: abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki oraz bp Sławomir Oder oraz ordynariusz gliwicki.

Idea Metropolitalnego Święta Rodziny zrodziła się w 2007 roku podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym arcybiskupem Damianem Zimoniem do Rzymu w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska. To właśnie wtedy w naszym mieście zainaugurowano pierwsze Metropolitalne Święto Rodziny, które dzięki współpracy śląskich miast, organizacji oraz stowarzyszeń rozwija się i trwa do dziś.

Na program Metropolitalnego Święta Rodziny każdego roku składają się liczne wykłady naukowe, wystawy, spektakle, koncerty, kiermasze, festyny, pikniki rodzinne, konkursy, imprezy sportowe i wydarzenia religijne.

Szczegółowe informacje dotyczące 17. edycji Metropolitalnego Święta Rodziny znajdują się na stronie internetowej www.swieto-rodziny.pl.

Źródło; UM Zabrze