NIEMEN – ZATOR – Koncert świąteczny

NIEMEN – ZATOR – Koncert świąteczny

21/11/2023 Wyłączono przez admin

Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 29 grudnia 2023 /piątek/ godz. 18.00 na „NIEMEN – ZATOR – Koncert świąteczny”. Podczas koncertu wystąpią Natalia Niemen i Michał Zator.

Projekt „Niemen – Zator | Koncert świąteczny” to piękna podróż muzyczna poprzez kolędy oraz utwory świąteczne z tradycji polskiej oraz zagranicznej. Muzycy wykonują w trakcie blisko godzinnego koncertu znane utwory w nowych aranżacjach na harfę i skrzypce, jak również przybliżają publiczności mniej znane utwory. Dźwięki instrumentów w połączeniu z wyśpiewanymi słowami tworzą niezwykłą, podniosłą atmosferę pozwalającą na wejście w doświadczenie tajemnicy świąt.

Natalia Niemen – piosenkarka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się źródłowym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Michał Zator – najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. W swoim repertuarze posiada pozycje klasyczne, jak i własne inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie, które otrzymał na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Spotkanie z muzycznym światem, o którym opowiada zaliczyć trzeba na pewno do przeżyć wyjątkowych i niezapomnianych.

BILETY w cenie: 60 i 50 zł
Bilety grupowe (min. 10 osób) w cenie: 55 i 45 zł (sprzedaż wyłącznie w kasie ŚTI)

KUP BILET ON-LINE na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl
REZERWACJA – KASA biletowa tel. 32 248 62 40
ZAPRASZAMY!

ŚLĄSKI TEATR IMPRESARYJNY im. Henryka Bisty
ul. P. Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
www.slaskiteatrimpresaryjny.pl