Powieść o przygodach i magii w zabrzańskich podziemiach

Powieść o przygodach i magii w zabrzańskich podziemiach

22/01/2024 Wyłączono przez admin

Nasz książkowy hit miesiąca? To najnowsza powieść fantasy dla dzieci i młodzieży, zatytułowana „Mali skarbnicy i podziemny pościg”, autorstwa Agaty Frączek. Zainteresowanych zapraszamy do naszych sklepików, które mieszczą się tuż obok kas, w obiektach Muzeum Górnictwa Węglowego.

mgw
Powieść fantasy dla dzieci i młodzieży pt. „Mali skarbnicy i podziemny pościg” można kupić m.in. w sklepiku Muzeum Górnictwa Węglowego, przy ul. Mochnackiego 12.

Akcja powieści toczy się w Zabrzu, w podziemiach Sztolni Królowa Luiza i w Kopalni Guido oraz na powierzchni, m.in. na stadionie Górnika Zabrze.  Bohaterowie przemierzają podziemne korytarze, by odszukać zagubioną księżniczkę Aszamalię i Szczyrboka Rudka. Szukają postaci z świata fantazji, ale to książka o przyjaźni i wzajemnym zaufaniu w realnym życiu – To niezwykłe przygody piątki zwyczajnych dzieci. Spotkanie magicznych istot sprawia, że stają się skarbnikami, otrzymują magiczne moce, a na ich barki spada wielka odpowiedzialność utrzymania równowagi miedzy światem ludzi, a magicznym porządkiem skrywanym pod ziemią. Od tej pory sami decydują o wielu sprawach, samodzielnie przemierzają podziemia starych kopalni, są narażeni na wiele niebezpieczeństw i niezwykłych przygód – mówiła „Pokładom Kultury” pisarka Agata Frączek.

Cały wywiad z autorką „Małych skarbników” przeczytacie TUTAJ.

Tekst i foto: Katarzyna Włodarczyk