„W Zabrzu dobrze mi się czyta” – relacja

„W Zabrzu dobrze mi się czyta” – relacja

13/05/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Impreza „W Zabrzu dobrze mi się czyta” odbyła się w naszym mieście po raz piąty – 11 maja 2022 r.

Jej uczestnicy wzbudzili zainteresowanie mieszkańców Zabrza, ale i sami dobrze się bawili. Ubarwił ją Teatr Uliczny „Lufcik na Korbkę”.

Uczniowie zabrzańskich szkół czytali w przestrzeni miasta, a także zaprezentowali się w konkursie „Książka na wybiegu”. Podziwialiśmy piękne kreacje książkowe, np. książkową spódnicę oraz postaci, takie jak Mały książę, Rejent, Ania z Zielonego Wzgórza. Po prezentacji szkół kolorowy korowód przeszedł przez miasto skandując hasła zachęcające mieszkańców do czytania, np. „Czytanie dla przyjemności – daje dużo radości”.

Na dziedzińcu MDK nr 2 odbyło się wręczenie nagród oraz pokaz taneczny  i teatralny.

W godzinach popołudniowych otworzyła się “Czytelnia pod chmurką”. Mieszkańcy miasta głośno czytali książki, wymieniali się nimi, degustując pyszną herbatę z herbaciarni „Czajnik”. Obejrzeli także spektakl grupy O! Teatr pt. Król Maciuś I.

Wydarzenie zorganizowane przez bibliotekę III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi pod przywództwem pani Danuty Zielińskiej-Kowalik wpisało się już w tradycję obchodów Tygodnia Bibliotek.

Partnerami akcji było Miasto Zabrze, Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna Filia w Zabrzu, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Zabrzu, Wydział Kultury i Dziedzictwa Miasta Zabrze oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu.

Więcej zdjęć znajdziesz w naszej GALERII.

Źródło: III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu.