Warsztaty i Zimowa Plenerowa Parada z Mikołajem – Magia Świąt w Bytomiu

Warsztaty i Zimowa Plenerowa Parada z Mikołajem – Magia Świąt w Bytomiu

07/12/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Kto nie miał okazji spotkać na swojej drodze Mikołaja, już w najbliższy piątek, 9 grudnia będzie miał okazję zobaczyć się z nim, oraz jego pomocnikami podczas pierwszej w Bytomiu – Zimowej Plenerowej Parady. Spotykamy się na bytomskim Rynku o godzinie 17:00, skąd wyruszymy w magiczny, widowiskowy przejazd w towarzystwie żywych maskotek,  niezawodnego Mikołaja i jego pomocników. To będzie prawdziwie kolorowa, wesoła i świąteczna petarda…będzie tak, że Ho…Ho…Ho…

Trasa, która będzie przebiegać przez Rynek – Pl. Jana III Sobieskiego – Pl. Karin Stanek, zakończy się Wielkim Finałem pod BECEKiem – gdzie rozbrzmiewać będą świąteczne przeboje w wykonaniu Orkiestry Dętej Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu, którzy wspólnie z mieszkańcami, w towarzystwie bajkowych maskotek oraz sopranistki Gabrieli Silvy i jej gości, niczym Mariah Carey i Wham w jednym, wyśpiewają, że jesteśmy coraz bliżej świąt.

Do wspólnego celebrowania magicznej mocy świąt zapraszamy wszystkich mieszkańców Bytomia oraz naszych gości z Ukrainy.

Ale to nie wszystko, bo tego samego dnia, o godz. 14.45 oraz 15.30 rozpoczniemy warsztaty dekorowania pierników oraz bombek choinkowych. Zapraszamy do BECEKu i obiecujemy, będzie pachniało cynamonem i błyszczało niczym lameta na choince!

Współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Bytom. Zadanie sfinansowano ze środków  Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropoli.

Partnerami wydarzenia są Lellek Tarnowskie Góry oraz Promed.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń w Bytomskim Centrum Kultury można znaleźć na naszej stronie internetowej: https://www.becek.pl/program.

Zapraszamy!