Wielki Dzień Pszczół już się zbliża

Wielki Dzień Pszczół już się zbliża

16/08/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu razem z Miejskim Ogrodem Botanicznym zapraszają na Wielki Dzień Pszczół.

Już 20 sierpnia ogrodowa łąka i alejki zapełnią się atrakcjami dla małych i dużych, miłośników książek, przyrody i oczywiście pszczół i miodu. Cały dzień wypełniony będzie spotkaniami, warsztatami i pokazami. Nie zabraknie także spektaklu oraz koncertu. To wydarzenie, na którym po prostu trzeba być.

mob
mob

Zaczynamy już od godz. 10.00 na łące będzie można pograć w gry, odwiedzić przychodnie pod wierzbami czy zrobić pamiątkową przypinkę. Na terenie ogrodu odbywać się będą warsztaty poświęcone roślinom, owadom i pszczelim rodzinom.

Nie zabraknie również spotkań. O sekretnym życiu pszczół opowie Urszula Mazurowska, a na pszczele wesele zaprosi Alina Przydatek. Na zakończenie przewidziano spotkanie z bohaterką książek dla dzieci – Mądra Mysz, z którą poznamy kilka ciekawych zawodów.

Przez cały czas będzie się coś działo. Będzie można też zrobić własną świeczkę czy przy pomocy igły i nitki wykonać milutką pszczołę.

Na zakończenie czekają aż 3 wielkie wydarzenia. Pierwszym z nich będzie spektakl Studia Teatralnego Krak-Art. „Cyrk leśnych robaczków”, następnie odbędzie się Bezowy wyścig rzędów, a na zakończenie zaplanowaliśmy koncert Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza, która wykona przeboje muzyki dziecięcej.

Wstęp na Wielki Dzień Pszczół jest bezpłatny. Wystarczy w kasie pokazać kartę biblioteczną.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektów „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę” oraz „Obecność słowa w Zabrzu” dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.