XIV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny KREATYWNE ZABRZE „Sto”

XIV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny KREATYWNE ZABRZE „Sto”

22/02/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza do udziału w czternastej edycji konkursu fotograficznego „KREATYWNE ZABRZE”. W tegorocznej odsłonie na temat przewodni proponujemy hasło „Sto”.

Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: I – Miasto Zabrze oraz II – Open.
Jak co roku czekamy na ciekawe fotografie, ukazujące magiczne chwile zatrzymane w kadrze.

Konkurs trwa do 14 lipca 2022 r. (termin składania prac) i kończy się wernisażem pokonkursowym, obejmującym wyłonienie i uhonorowanie laureatów w Galerii MOK 12 września 2022 r., o godz. 17.00. Na Laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz edukacyjne, w tym publikacja prac w pokonkursowym katalogu oraz udział
w wystawie. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Wydarzenie ma już swoja historię, jest organizowane od 2009 roku, co przekłada się na rosnącą liczbę uczestników biorących udział w kolejnych edycjach oraz zwiększający się zasięg wydarzenia. Ideą konkursu jest inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie fotografii, zapoznanie się z jej historią oraz propagowanie tej dziedziny sztuki, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej, jak również prezentacja twórczości uczestników szerszej publiczności.

Konkurs organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.
Partnerami wydarzenia są: Miasto Zabrze oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Patronem Konkursu jest Związek Polskich Artystów Fotografików, a patronat honorowy objęła Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka-Szulik.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy: www.kreatywne-zabrze.pl