Zbrodnie w Zabrzu

Zbrodnie w Zabrzu

04/09/2021 Wyłączono przez Maja Girycka

Poczuj się, jakby zbrodnia była tuż rogiem! Takie odczucia na pewno wywoła najnowsza trylogia Adama Regiewicza. „Hubertus”. „Krampus” i „Kronos” to trzy historie i trzy zbrodnie, które rozwiązuje zabrzańska policja, z młodszym inspektorem Ryszardem Bułkowskim na czele.

Adam Regiewicz jest profesorem nauk humanistycznych na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie, a z zamiłowania filmoznawcą i antropologiem. Przez wiele lat był nauczycielem zabrzańskiego liceum, obecnie kieruje Instytutem Literaturoznawstwa. Na swoim koncie ma już takie kryminały jak „Kamienica przy Antycznej” czy „Ucieczki Jakuba Krafta”. Będzie go można bliżej poznać już 8 września, podczas spotkania autorskiego zaplanowanego w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska: reaktywacja”. Spotkanie poprowadzi profesor Artur Żywiołek, poeta, dziennikarz muzyczny, polonista oraz literaturoznawca.

Książki Regiewicza wciągają od pierwszej strony, czytelnicy znajdą w nich wszystko to, co powinno być w dobrym kryminalne – szybkie tempo, zwroty akcji no i oczywiście zaskakujące rozwiązanie. Autor doskonale oddaje topografię miasta Zabrze, co niewątpliwie tworzy specyficzny klimat czytania. Razem z głównym bohaterem, przez kolegów zwanym „Bagietą”, szukamy tropów, poruszając się nie tylko po Zabrzu, ale także Gliwicach, Rudzie Śląskiej czy WIeszowej. Miejsca wplecione w kryminał stwarzają obraz bardzo realnych działań, które wydawać by się mogło, wydarzyły się pod naszym nosem.

Na spotkanie autorskie i premierę trylogii zapraszamy do Kawiarni Artystycznej (ul. gen. de Gaulle’a 17) już 8 września na godz. 18.00. Będzie również okazja do zakupu całej trylogii w promocyjnej cenie.