Luty 2023 w Bytomskim Centrum Kultury

Luty 2023 w Bytomskim Centrum Kultury

06/02/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

BYTOM LIVE MUSIC

becekI etap: Nabór do przeglądu zespołów muzycznych BYTOM LIVE MUSIC

Przegląd ma wyłonić wykonawców, którzy wystąpią podczas tegorocznych Dni Bytomia, Majówki w Parku Kachla, oraz Letniego ParkoGrania. Zainteresowani na przesłanie demo mają czas do 10 lutego. Aby wziąć udział w naborze, należy nagrać demo z jednym utworem własnego autorstwa w formie pliku MP4 i wraz z formularzem zgłoszeniowym przesłać do 10 lutego na adres: impresariat@becek.pl. Szczegóły na www.becek.pl.

II etap: Ogłoszenie wyników

17 lutego zostanie ogłoszona decyzja jurorów o zakwalifikowanych sześciu wykonawcach do udziału w Przeglądzie Muzycznym BYTOM LIVE MUSIC.

III etap: Przegląd muzyczny BYTOM LIVE MUSIC

Występ sześciu wykonawców wyłonionych na wcześniejszym etapie, z których zostanie wybranych 3 laureatów przeglądu, który odbędzie się 24 lutego (piątek) o godz. 16.00 na scenie Bytomskiego Centrum Kultury. Miejsce: sala ToTu, bilety: 5 zł.

08 lutego (środa), godz. 17.30

BAŚKA: Warsztaty koloroterapii

Koloroterapii (chromoterapii) używano od wieków na całym świecie do przywracania równowagi i harmonii w organizmie człowieka. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak kolory wpływają na stan zdrowia i samopoczucia oraz poznają metody wprowadzania kolorów do organizmu, a na koniec razem stworzą kolorowy energetyczny obraz. Prowadzenie: Janina Gładysz – artystyczna dusza, pedagog specjalny i arteterapeuta. Miejsce: sala Pauza, bilety: 10 zł.

10 – 12 lutego (piątek – niedziela), godz. 19.15

Retransmisja spektaklu National Theatre Live Wielka Brytania „Mewa”

Emilia Clarke (Gra o Tron) debiutująca na West Endzie w nowej wersji ponadczasowej opowieści o miłości oraz samotności autorstwa Antona Czechowa. Młoda kobieta desperacko poszukująca sławy i drogi ucieczki. Młody mężczyzna usychający z tęsknoty za kobietą swoich marzeń. Aktorka walcząca z upływem czasu. W odosobnionym wiejskim domu znaleźć można tylko zniszczone marzenia, utracone nadzieje i złamane serca. Gdy nie ma nikogo, do kogo można się zwrócić, pozostaje zwrócić się przeciwko sobie. Spektakl, 2022; reż.: Jamie Lloyd. Obsada: Emilia Clarke, Indira Varma, Tom Rhys Harries, Sophie Wu, Daniel Monks, Robert Glenister. Czas trwania: 150 min. Miejsce: sala Gloria, bilety: 30 zł.

11 lutego (sobota), godz. 14.15

Drewniaki EKO-Cudaki – wymyśl, zaprojektuj, zbuduj!

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają drewniane skrzyneczki na drobiazgi, które ozdobią różnymi technikami (m.in. decoupage, postarzanie drewna).Co więcej, w czasie zajęć wraz z prowadzącym poszukają pomysłów, które będą realizowane w trakcie kolejnych spotkań. Projekt sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN. Miejsce: sala Pauza. Zapisy pod numerem 32 389 31 09 w.101, liczba miejsc ograniczona.

11 lutego (sobota), godz. 18.00

Opera Śląska on Tour: DON KICHOT Ludwig A. Minkus

Spektakl inspirowany legendarną powieścią Miguela Cervantesa. Błędny rycerz i jego wierny giermek Sancho Pansa, wędrują przez Hiszpanię. W jednej z wiosek spotykają parę zakochanych. Ubogi cyrulik Basilio kocha piękną Kitri. Dziewczyna ma już bogatego pretendenta do swojej ręki i…surowego ojca, dla którego ważne jest to, aby córka wyszła za mąż za zamożnego kandydata. Balet ma w sobie wiele humoru, a przygody bohaterów stają się impulsem do prezentowania popisowych wariacji solowych, duetów i tańców zespołowych. Miejsce: sala ToTu, bilety: 50-80 zł.

becek12 lutego (niedziela), godz. 17.00

BEBOKI – spektakl familijny

Niezapomniana podróż w głąb dziecięcej wyobraźni – niezwykła przygoda w kątach dziecinnego pokoju, ajnfartach starych kamienic oraz czeluściach kopalnianych korytarzy. Widzowie udadzą się w sentymentalną podróż, która stanie się pretekstem do opowiedzenia młodym widzom o śląskich tradycjach i kulturze. BEBOKI to pierwsza śląska baśń, w której ożywiono postacie z demonologii śląskiej i ukazano piękno języka śląskiego, jednocześnie poruszając uniwersalne problemy dotyczące przemijania oraz relacji dziecko – rodzic. Wiek: 6+. Miejsce: sala ToTu, bilety: 25-40 zł.

14 lutego (wtorek), godz. 17.00

BAŚKA: warsztaty z malowania toreb dla przyjaciółek

Podczas zajęć uczestniczki naniosą ulubione wzory lub kolorowe fantazje na powierzchnie płóciennych toreb, przy użyciu specjalnie przygotowanych farb i szablonów, a stworzonymi w ten sposób dziełami mogą obdarować swoich najbliższych. Prowadzenie: Weronika Stosur i Paula Zalewska – sympatyczki BAŚKI i entuzjastki ruchu zerowaste. Miejsce: sala BAŚKA, bilety: 10 zł.

17 lutego (piątek), godz. 17.00

BAŚKA – Warsztaty z projektantką wnętrz: Moodboard

Moodboard to tablica inspiracji. Miejsce, w którym zestawiając ze sobą różne wzory, kolory i pojedyncze przedmioty, można sprawdzić, czy rzeczywiście będą do siebie pasować. To taki kolaż, z którego będzie można czerpać w późniejszym czasie inspiracje do stworzenia finalnego projektu. W dużym skrócie Moodboard to sztuka komponowania i komunikacji o własnym stylu. Prowadzenie: Małgorzata Szeremeta, projektantka wnętrz, autorka aranżacji becekowej sali BAŚKA. Miejsce: sala BAŚKA, bilety: 10 zł.

becek17 lutego (piątek), godz. 18.00

Koncert operetkowy „4 pory roku: ZIMA”

Pierwszy z cyklu kameralnych koncertów muzyki operowej i operetkowej w BECEK-u. Podczas koncertu „ZIMA” wystąpią utalentowani studenci i doktoranci II Międzynarodowego Kursu Wokalnego odbywającego się na Zamku w Toszku. W programie: arie i ansamble z najpopularniejszych oper i operetek. Koncert poprowadzi prof. Robert Cieśla i prof. Gabriela Silva z Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej. Miejsce: sala ToTu, bilety: 20 zł.

18 lutego (sobota), godz. 10.00

Warsztaty perkusyjne z Oskarem Podolskim

Zapraszamy na kolejne warsztaty perkusyjne i spotkanie z Oskarem Podolskim, perkusistą w zespole Agnieszki Chylińskiej i założycielem autorskiej szkoły Podolski Drum Studio – laureatem konkursu Nauczyciel Roku magazynu „Perkusista”. Miejsce: sala Glora / sala Pauza, bilety: 490 zł.

18 lutego (sobota), godz. 10.30 i 12.00 (dwie grupy wiekowe)

BECEK JUNIOR – „Akademia małego Chemika” – zajęcia naukowe z eksperymentami

Poprzez zabawę, dzieci poznają wspaniały świat nauki. Razem z doktor fizyki będą robić ciekawe doświadczenia, dzięki którym zrozumieją, jak działa otaczający ich świat. Wiek: I grupa godz. 10.30: 5-7 lat, II grupa godz. 12.00: 10-12 lat. Prowadzenie: Katarzyna Merkel – doktor z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego. Miejsce: sala Antresola, bilety: 20 zł.

18 lutego (sobota), godz. 18.00

Koncert – MALEŃCZUK Rhythm section

Repertuar koncertu składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych, jak i późniejszych dokonań Artysty, któremu tym razem na scenie będzie towarzyszyć sekcja rytmiczna. Bliski bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu, a także oryginalny styl gry na gitarze i nieskażona niczym Wolność Słowa – to wszystko gwarantuje widzom niezapomniany wieczór. Miejsce: sala ToTu, bilety: 120-130 zł.

19 lutego (niedziela), godz. 18.00

Koncert Finałowy VI edycji Śląskiego Festiwalu Operetki – Parla piu piano – Koncert Muzyki Filmowej

Podczas tego wyjątkowego koncertu usłyszymy muzykę m.in. z takich filmów jak: „Wojna domowa”, „Ojciec chrzestny”, „Titanic”, „Misja”, „Jak rozpętałem II Wojnę Światową”, „Czterdziestolatek”, „Bonanza”, „Śniadanie u Tiffany’go”. Zapraszamy na iście Hollywoodzki wieczór, pełen pięknej muzyki filmowej w wykonaniu solistów: Mona Lisa, dr Sylwester Targosz-Szalonek oraz Kameraliści Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg; kierownictwo muzyczne: dr Sylwester Targosz-Szalonek. Miejsce: sala ToTu, bilety: 60-70 zł.

25 lutego (sobota), godz. 15.00

Becekowy Pokój Gier

Wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy do Becekowego Pokoju Gier. Miejsce: sala Ambasada, bilety: 5 zł.

26 lutego (niedziela), godz. 16.00

Spotkanie autorskie z Joanną Bator

Zapraszamy na spotkanie z jedną z najwybitniejszych polskich pisarek, laureatką Nagrody Literackiej „Nike” za powieść „Ciemno, prawie noc”, Joanną Bator. Pisarka opowie o swojej ostatniej książce „Ucieczka niedźwiedzicy”, ale także o pasjach, miejscach zamieszkania i decyzjach, które pozwoliły zostać jej autorką cenionych książek. Miejsce: sala Akwarium, bilety: 2 zł.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń w Bytomskim Centrum Kultury można znaleźć na naszej stronie internetowej: becek.pl/program. Bilety wstępu dostępne bezpośrednio w kasie biletowej oraz w zakładce KUP BILET na stronie: biletypl/